Австрія

Австрія — славиться своєю красою та живописністю, туристичний сезонт триває цілий рік.
Австрія в асоціюється з гірськолижним спортом. Спортивний туризм і виробництво гірськолижного спорядження приносять істотний дохід країні. В Австрії знаходиться величезна кількість курортів, які пропонують спортсменам всі умови для тренувань, а аматорам різноманітне й повноцінне катання. Австрія - батьківщина знаменитих спортсменів-гірськолижників.

Альпійські села вражають туристів чарівністю старовини. Постоялі двори, селянські садиби, затишні гірські хатини - подібних предметів старовини в Австрії дуже багато. Що стосується гірськолижних трас, то вони оснащені сучасною технікою, а сервіс відповідає найвищим стандартам. Саме тому настільки привабливі для спортсменів і аматорів австрійські гірськолижні регіони.
В Австрії є елітні й молодіжно-спортивні, відомі в усьому світі й незвідані, багатолюдні й відокремлені курорти. Але й загальне в них є: це клімат австрійських високогірних районів, начебто спеціально задуманий для катання на лижах, і дивна краса природи в цій країні.

А?встрія, Австрі?йська Респу?бліка  — нейтральна держава в Центральній Європі. Межує з Чехією, Словаччиною, ФРН, Угорщиною, Словенією, Італією, Швейцарією та Ліхтенштейном.

Площа — 83 871 км², населення — 8 353 243 чоловік (2009 рік). Столиця — Відень. Складається з 9 федеральних земель. Офіційна мова — німецька, регіональні мови: словенська, хорватська та угорська.

Грошова одиниця — євро, до впровадження євро — австрійський шилінг. Член ООН та ЄС. Час роботи банків: понеділок, вівторок, середа, п'ятниця з 08:00 до 15:00, перерва на обід з 12:00 до 13:30; четвер з 08:00 до 17:30, перерва на обід з 12:00 до 13:30.

Мова - німецька

Рельєф

Переважно гірська країна. Південна частина зайнята Східними Альпами (найвища точка — гора Ґросглокнер, в масиві Високий Тауерн, 3 797 м) і їх передгір'ями. Менша, північна частина — хвиляста рівнина, що на крайньому північном сході переходить у Середньо-Дунайську низовину.

Клімат

Клімат помірний, континентальний, на заході вологий. Середня температура січня від —1 °C до —5 °C, липня від +17 °C до +19 °C. Опадів у долині Дунаю 500—600 мм, в Альпах 1 500—2 500 мм

Культура

Австрія — наймузичніша країна Європи. Габсбурги протегували музиці і тому в XVIII-XIX століттях сюди приїжджали композитори зі всієї Європи. Відень був столицею класичної музики. Багато хто з австрійських правителів був непоганим музикантом, досить пригадати лише Леопольда I (композитора), Карла VI (скрипаля) і Йосифа II (віолончеліста). У різні часи у Відні виступали Бетховен, Брамс, Глюк, Малер, Моцарт, Шуберт і Штраус. А зараз, мабуть, жоден театр або концертний зал в світі не порівняється з Віденською філармонією, Віденським хором хлопчиків, Державною оперою і Державним концертним залом.

Туризм. Різноманітність ландшафтів і відносно високі середньорічні температури роблять подорож по Австрії привабливим у будь-який час роки.
Лижний спорт взимку, гірський туризм влітку і інші види активного відпочинку привертають до Австрії до 19 млн. відвідувачів щорічно. Гірськолижний сезон триває до середини квітня.
Найбільші міста Австрії: Відень – 1,6 млн. осіб, Грац – 260 тис. осіб, Лінц – 210 тис. осіб, Зальцбург – 150 тис. осіб, Інсбрук – 120 тис. осіб.

Кулінарія

Традиційна австрійська їжа дуже ситна, з великою кількістю м'яса і кльоцків. Віденський шніцель — найвідоміша страва віденської кухні, що поширилося по всьому світу. Це котлета, зазвичай із телятини, обсмажена в сухарях і яйцях. Австрійці їдять такі частини тварин, які не їдять жителі інших країн, наприклад легені, серце, нирки та інші нутрощі.

У Австрії печуть чудові пироги та печиво. Основним австрійським десертом є штрудель, булка з різними фруктами, родзинками і корицею. Зайві калорії ви можете вимити зі свого організму, випивши чудового австрійського пива або вина.

Клімат

Клімат в Австрії - помірний, середньо континентальний. Температура й кількість опадів варіюється в різних регіонах країни залежно від висоти над рівнем моря й географічного положення. До подорожі в гори бажано уточнити інформацію про погоду, висоту сніжного покриву. Для екскурсій у високогірні райони необхідно мати одяг, що захищає Вас від вітру й морозу. Зимовий сезон в Австрії починається на початку грудня й закінчується наприкінці березня, а у високогірних районах - наприкінці травня.

Транспорт

Тут дуже добре розвинуто залізничні транспортні лінії. Таксі можна викликати з будь-якого готелю. Також легко знайти таксі на стоянках поблизу залізничних станцій або в центрі міста. Вартість поїздки завжди вказується на лічильнику в машині. Якщо Вам необхідно виїхати за місто, рекомендується заздалегідь погодити вартість поїздки з водієм щоб уникнути непорозумінь.
Машину напрокат можна взяти в аеропортах, на вокзалах і в прокатних фірмах.

Готелі

В Австрії готелі відповідають європейським стандартам. Тут можна зняти доступні за ціною номера в сімейних готелях Gasthofe, Gasthauser, Fruhstuckspensionen. На австрійських гірськолижних курортах дуже популярні пансіони. Апартаменти зустрічаються рідко.

Шопінг

Магазини в Австрії відкриті з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 19:00, а по суботах - до 12:00 (деякі - до 17:00) годин. У туристичних центрах і на курортах можуть бути встановлені особливі графіки роботи магазинів.
Після того, як Ви щось купили в магазині, що входить у європейську систему Tax-free Shopping, попросіть в продавця «Tax-free Cheque» і заповніть його. Щоб при виїзді не виникало проблем, зберігайте такс-фрі чек разом з рахунком.

Віза

Щоб оформити візу, потрібно надати такі документи: закордонний паспорт, дві фотографії 4х6, запрошення або службове запрошення, медичний страховка.

Дорога

Компанії «Міжнародні авіалінії України» і Austrian Airlines здійснюють авіарейси у Відень із Києва, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Львова. Авіарейс Львів - Відень здійснює «Аеросвіт».

Митниця

Дозволено ввіз 200 цигарок або 50 сигар, або 250 г тютюну, 2 л. вина або 3 л. пива й додатково 1 л інших спиртних напоїв, 50 мл. парфумів, 250 мл. туалетної води. Інші товари можна ввозити на суму не більше 175 євро на людину. Національна й іноземна валюта ввозиться й вивозиться без обмежень. Не можна вивозити предмети, що мають історичну або художню цінність без спеціального дозволу.

Портал-Тур пропонує Вам підібрати тури до Австрії

Наші партнери