Китай

Китай - країна з древньою історією і цивілізацією, що нараховує більше п'яти тисяч років. Жителі Китаю вважали свою батьківщину розташованої в центрі всесвіту. Стародавньому Китаю належать чотири великих винаходи: папір, книгодрукування, компас і порох.
Сьогодні туристів тут чекають розкішні бутіки і напівпорожні магазини, елегантні працівники офісів і виснажені торговки на ринку з вічно голодними дітьми, автомобілі останньої марки і рикші, величезні вілли і крихітні квартири. Таке ж різноманіття в природі: високі гори, піски і бархани, зелені пасовища, озера, безкрайні рисові поля. Люті морози і нестерпна спека, повені і засуха. Невід'ємна частина культури Китаю - знаменитий Імператорський палац, Велика стіна, терракотовое військо першого імператора, незліченні храми і гробниці, класичний живопис і, нарешті, пекінська опера.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
У всіх містах Китаю сьогодні немає проблем з таксі. Вони чекають на Вас у всіх готелів, їх можна зловити на вулиці або викликати по телефону. Усі таксі мають таксометри та касові апарати. У кожному місті існує тверда такса, що залежить від класу машини, яка вказується на задньому склі або бічному склі. У нічний час і за містом тариф може бути підвищений. Іноді за проїзд по деяких вулицях стягується додаткова плата (наприклад, нові магістралі, мости, швидкісні шосе, в'їзди в зону аеропортів). У зв'язку з тим, що міжнародні права в Китаї недійсні, оренда автомобіля можлива тільки з водієм.
У Гонконгу найбільший у світі парк 2-поверхових автобусів. У центрі острова курсують 2-поверхові трамваї. Метро - найдешевший, чистий і безпечний транспорт. При вході в метро потрібно вибрати станцію, автомат покаже суму монет, яку необхідно в нього кинути. Квиток зберігайте до кінця поїздки, тому що при виході його потрібно буде пропустити через зчитувальний пристрій турнікета. Весь транспорт ходить чітко і часто, але наземний в години пік може потрапляти в пробки.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Основною грошовою одиницею Китаю є юань (RMB). 1 юань дорівнює 10 цзяо (jiao) або 100 феням (fen). Курс юаня до долара встановлюється державою. В обігу знаходяться банкноти в 100, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 юань, 5, 2 і 1 цзяо, а також монети в 1, 2, 5 феней і 1 юань. Обміняти валюту можна в готелях і банках. При наявності довідки про обмін юані можна обміняти в долари США при виїзді з країни. Більшість основних валют, що мають ходіння в світі, приймаються в китайських банках і готелях.

ПАМ'ЯТКИ
КНР рясніє історичними та культурними пам'ятками. З 1985 р. Китай приєднався до конвенції ЮНЕСКО по збереженню світової культурної спадщини. Для туристів в Китаї відкриті 99 міст величезного культурно-історичного значення, 750 унікальних культурних пам'яток, що перебувають під охороною держави, а також 119 пейзажних місць. Це знамениті монастирі, у тому числі легендарний Шаолінь, Женьшенева ферми в провінції Цинхай, Велика Китайська стіна, численні археологічні розкопки в пустелях Гобі і Такла-Макан, альпіністські бази на східних схилах Гімалаїв і Каракоруму, мальовниче Юньнань-Гуічжоуское нагір'я з безліччю гірських річок, водоспадів і глибоких печер. Це унікальні озера Тайху і Сіху, гори Тайшань, Хуаншань, Емейшань, дуньхуанских печери - скарбниця стародавнього буддійського мистецтва, печери Юн-Ган, водоспад Хуангошу, карстові печери і "кам'яний ліс" в повіті Ваньшен, печери Лудіянь в Гуйлінь. У лісах Великого Хінгану влаштовуються полювання. Подорожуючи по древньому Шовковому шляху, можна побувати в Синьцзян-Уйгурському автономному районі, де проживають китайські мусульмани.

КУХНЯ
Для китайської кухні характерні багатство асортименту, свіжі продукти, парне м'ясо і висока майстерність кулінарів. Справжня китайська кухня - це суворе поєднання інь і янь, а також гармонія непоєднуваних, на європейський погляд, смаків і ароматів. Найпоширеніша кухня - гуандунська - знаменита кисло-солодкими стравами, сичуанська - гострими підливками, одне з популярних страв "Юсян жоуси" - м'ясо з ароматом риби. Цілком неповторна вегетаріанська кухня, що імітує м'ясні та рибні страви, приготовані із сої.
Шедевр столичних кухарів - качка "по-пекінськи", яка готується більше 24 годин в особливому температурному режимі. У Китаї дуже популярні численні види пельменів. Обов'язково візьміть участь в "Банкет пельменів"! Найбільш екзотичні страви - суп з ластів'ячих гнізд, смажені ведмежі долоньки і "Лунхудоу" (Боротьба дракона з тигром), яка готується з вегетаріанської леопардовий кішки і змії. Порядок подачі блюд відрізняється від європейського: спочатку подаються холодні закуски, потім гарячі страви, рис, в завершенні подається суп. Замість хліба подається рис, який рекомендується їсти разом з гарячими стравами.

КЛІМАТ
Велика частина території Китаю знаходиться в межах помірного і субтропічного поясів, південна частина - в тропіках. Літо - спекотне, з незначною кількістю опадів (середня температура + 32С). Зима на півночі і північному сході холодна, з температурою до-25С, в центральній частині клімат м'якше і зимові температури не опускаються нижче-5С. На самому півдні (провінція Гуандун) можна загоряти і купатися круглий рік (середня температура повітря +30 С, води +22 С).
(!) Характерною рисою є дуже висока вологість повітря влітку в багатьох центральних і південних районах.
(!) Ідеальний час для поїздок до Китаю - пізня весна, особливо травень, або осінь з вересня по жовтень, а на півдні листопад - грудень.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
У Китаї проживають 56 національностей. З них найчисленніша національність хань, становить приблизно 92% усього населення, інші 55 національностей становлять 8%, через нечисленність їх називають національними меншинами. Серед 55 національних меншин Чжуан, маньчжури, хуей, їян, маочане, уйгури, туцзяне, тибетці та монголи. Всі національності, незалежно від чисельності, рівноправні. Оскільки в країні діє комуністичний лад, офіційно все населення вважається атеїстами, однак багато практикують конфуціанство, таоцізм, буддизм.
Традиційні свята визначаються за місячним календарем і припадають на різні числа. Проте в КНР це відноситься тільки до свята Нового року за місячним календарем або Свята весни, що відзначається в період з середини січня до середини лютого. До інших важливих традиційних свят відносяться: Юаньсяо (свято Ліхтарів) в 15-й день першого місяця за місячним календарем, Цінмін (один день з 4 по 6 квітня) - День поминання предків. Свято Місяця або середина осені (середина восьмого місячного місяця). Всі інші традиційні свята пов'язані з релігійними культами і не є офіційними. Великими національними святами є День утворення КНР (1 жовтня) і 1 травня.

КОРИСНІ ДРІБНИЦІ
Вибір сувенірів в Пекіні обмежений (красивий фарфор, чашки, лакові шкатулки). Ханчжоу і Сучжоу славляться чудовим чаєм і шовком, з якого шиють одяг, хустки, тчуть килими.
Чайові в Китаї - питання особливе. Офіційно вони заборонені, але заборона не дотримується. Їх прийнято давати тільки носіям, покоївкам (1-2 юаня) і за лікувальний масаж в готелі, але не в ресторанах і не в таксі, де Вам обов'язково дадуть здачу.
У готелях щоб уникнути конфлікту з адміністрацією рекомендується дотримуватися встановлених правил, перелік яких лежить в номері на видному місці. Не втрачайте готельну картку з адресою, написаним ієрогліфами, тому що іноземних мов китайці, як правило, не знають.
 Якщо носите всі гроші з собою - будьте обережні. У Китаї, особливо в людних місцях, існує проблема дрібної крадіжки. Паспорт теж може представляти цінність. Втративши паспорт, відразу зверніться в Посольство або Консульство.
У разі виникнення конфліктної ситуації, говорите "Будун" (не розумію) - Вас залишать у спокої, навіть якщо Ви зробили щось неправильно. У складних випадках не соромтеся звернутися до Посольства, черговий у посольстві працює цілодобово.
У Гонконзі англійська мова залишається одним з двох офіційних, всі написи продубльовані.
У Гонконгу за куріння в громадських будівлях (аеропорт, магазини, метро) стягується
штраф у розмірі 5000 НК $.
У Китаї одягаються досить просто, тому не варто брати з собою щось особливе і екстравагантне. Приготуйтеся до того, що вам доведеться досить часто переодягатися - погода в Китаї мінлива.
Ознакою поваги вважається брати і подавати що-небудь обома руками.
Якщо "мовний бар'єр" не дозволяє торгуватися, то можна скористатися калькулятором, на якому по черзі набирають цифри, або листком паперу і ручкою. На вуличних ринках Пекіна варто бути насторожі - деякі продавці не проти обрахувати іноземця.
У Китаї тільки далеко не у всіх готелях в водопровідної мережі подається вода, придатна для пиття в сирому вигляді. У всіх китайських готелях передбачені термоси з кип'яченою водою. Крім того, повсюдно можна придбати мінеральну воду, а в ряді готелів вона надається безкоштовно.
Фотографувати в музеях, храмах і багатьох інших об'єктах заборонено.

Замовити Тур до Китаю

Наші партнери