Данія

Королівство Данія (дан. Kongeriget Danmark) є конституційною монархією, воно розташоване у північно-західній частині Європи (між 54°34' і 57°45' північної широти та 8°5' і 15°12' східної довготи) на півострові Ютландія та 406-ти островах (з них населені 97), найбільшими з яких є Зеландія, де знаходиться столиця країни Копенгаген, Фюн, острови-близнюки Лолланн і Фальстер, а також віддалений майже на 200 км на схід у Балтійському морі острів Борнгольм. До складу Королівства Данія входять також на правах автономії Фарерські острови і найбільший у світі острів Гренландія.

ГЕОГРАФІЯ

Королівство Данія це півострів і острови в Північній Європі, що межують на півночі з протокою Скагеррак, на сході з протокою Каттегат, на півдні з Німеччиною, на заході омиваються Північним морем.

Площа території країни — 43 тис. кв. км. Крім цього, площа автономії Фарерських островів — 1,4 тис. кв. км, Гренландії — 2,176 млн. кв. км.

Столиця - Копенгаген

Мова -  датська

Релігія лютерани-євангелісти - 90%

Населення данці (скандинавська група), близько 90%

Валюта євро

Час відстає від київського часу на одну годину (GMT +1)

Данію називають зеленою перлиною Скандинавії.

Данія - маленька скандинавська країна (маленька, якщо не вважати що відноситься до неї величезного острова Гренландія) здається іграшковою. Вона надзвичайно чиста, будинки здаються свіжопофарбованими, а зелень неприродно яскравою.

Тури до Данії - це можливість дізнатися багатовікову історію датську, численні пам'ятники минулого і невеликі відстані між пам'ятками часто змушують приїжджих вигукувати: "Це не країна - це казка, що стала дійсністю!".

У Данії можна зустріти і готичні собори, і палаци епохи Ренесансу. В архітектурі більш пізнього періоду (палацові комплекси Копенгагена) химерно переплітаються риси бароко, рококо і класицизму,, що перетворює відпочинок в Данії в одну велику екскурсію.

Одна з найголовніших особливостей Данії - це самі датчани, їх дружелюбність, гостинність і гумор.

Данці живуть на перехресті скандинавської, європейської і балтійської культур. Данці люблять старовинні традиції, мистецтво і трепетно ??відносяться до історичних фактів, пов'язаних зі спадщиною їхньої батьківщини. Якщо ви хочете розташувати до себе данця або датчанку, похваліть від душі Данію.

Національна гордість - спільна риса жителів цієї чудесної гостинної країни.

ВІДПОЧИНОК В ДАНІЇ

Відпочинок в Данії це і відпочинок на морі, і знайомство з багатою культурою та історією найстарішого Скандинавського Королівства.

У Данії Ви знайдете не тільки прекрасні пляжі і бухти на Балтійському морі, але і безліч красивих замків і маєтків, старовинних будівель і просто ідилічних містечок. Також відпочинок у Данії це чудова можливість відпочити всією сім'єю.

У Данії дуже багато уваги приділяють дітям - тут безліч аквапарків, центрів розваг. Географія Данії.

Найбільша ріка - Гудено в східній Ютландії довжиною всього 158 км.

Озера Данії невеликі і не мають великого господарського значення. Найбільша їх кількість зосереджена в горбистих місцевостях Центральної Ютландії.

КЛІМАТ

Клімат Данії помірно-морський з м'якою зимою, прохолодним літом і затяжними перехідними сезонами.

Вплив океану найбільш різко виражено взимку. Середня температура лютого 0 ° С, липня 15-16 ° С. Велику частину року переважають сильні вітри. Взимку тримається хмарна погода, а навесні - сонячна. Весна настає пізно. Влітку стоїть ясна тепла погода.

Повітряні маси з Атлантики приносять тепло і вологу. У рік випадає від 600 мм опадів на сході і до 800 мм на заході. Максимальна кількість опадів припадає на осінньо-зимовий період, а мінімальне - на весну і початок літа. Опади в основному випадають у вигляді дощу, рідко випадає взимку сніг зазвичай відразу тане.

Погода в Данії підходить для тих, хто любить відпочивати на море, але з якихось причин не може відпочивати в жарких країнах. Море в липні - серпні досить тепле, а клімат завжди м'який.

ПАМЯТКИ:

Місця, котрі варто відвідати туристу в Данії:

Палац Амалієнборг - резиденція королів в Копенгагені. Свій родовід палац Амалієнборг починає з 18го століття, і спочатку був побудований для Софії Амалієнборг. Але незабаром він повністю згорів, і в 1750 - 1754 роках було зведено чотири палацу для придворної знаті в стилі рококо.

У 1794 році, коли пожежею було знищено королівська резиденція, після чого вся королівська сім'я переїхала в палац Амалієнборг.

Так цей палацовий комплекс став королівською резиденцією. Палацовий комплекс Амалієнборг складається з 4 окремих палаців, які розташовуються навколо 8-вугільної палацової площі, посередині цієї площі знаходиться кінна статуя Фредеріка В.

Статуя роботи французького скульптора Жак - Франсуа - Джозефа Салі (Жак - Франсуа - Джозеф Салі) зображує монарха в образі римського імператора.

Королівський Датський театр Копенгагена - центр данської культури

Однією з цікавих культурних пам'яток є Королівський Данська театр (Данська Королівський театр). Він заснований в 1722 році під назвою «Датська сцена» як приватна антреприза. Значення цього першого національного театру країни було пов'язано з діяльністю Людвіга Хольберга.

Наприкінці XVIII століття утворилися три самостійні трупи: драматична, балетна і оперна. Опера і балет свого тріумфу досягають на сцені Королівського театру у першій половині XIX століття. На початку XX століття знову на сцену повернулися комедії Хольберга. На початку 60-х років XX століття діяльність Королівського театру характеризується академізмом, вірністю класичним театральним традиціям.

Замок Росенборг в Копенгагені - яскравий приклад архітектурних проектів Крістіана IV 

У самому центрі Копенгагена знаходиться один з найяскравіших прикладів архітектурних проектів короля Крістіана IV - замок Росенборг. Замок був побудований в 1606 році в стилі типовому для будівель Данії того часу - стилі голландського ренесансу.

За час свого існування замок Росенборг кілька разів розширювався і добудовувався, і тільки в 1624 році замок прийняв вигляд, який має і в наші дні. У середині замок представлений дуже багато і яскраво. Тут представлено цілий ряд приміщень виконаних у різних стилях - починаючи з ренесансного і закінчуючи стилем Фредеріка VII.

При огляді замка багато затримуються в Лицарському Залі, який використовувався для коронації в 1871-1940 рр.. Найбільш запам'ятовуються речі в цьому залі - королівський трон з мармуру і зуба нарвала, а також великі срібні леви.

Зеландія в Данії - острів богині Гефіон

Острів Зеландія (дат. Sjælland, Шьеллан) - це найбільший острів Королівства, з прекрасними пляжами, озерами, лісами і королівськими палацами. На острові розташована столиця Королівства - Копенгаген, а також колишня резиденція датських королів і уряду, і столиця Данії до 1443 - Роскілле.

Існує стародавня легенда про появу острова. Колись давним-давно, скандинавський бог Один підіслав до шведського короля Гюльфе, прекрасну богиню родючості Гефіон, представницю роду Азов. Зачарований дочкою Азов, Гюльфе наказав віддати їй стільки землі, скільки вона встигне зорати за один день.

Хитрий король був переконаний, що тендітною і ніжною красуні не під силу така важка робота. Проте він недооцінював жінок. Спритна Гефіон перетворила на биків чотирьох своїх синів, народжених від велетня, і вони не лише зуміли зорати велику ділянку землі, а й провели таку глибоку борозну, що зовсім відрізали його від Швеції. З допомогою свої чотирьох синів Гефьон створила Зеландію, беручи грунт з Швеції, таким чином створюючи Шведське озеро Венерн - яке своїм контуром нагадує Зеландію.

Митниця. У Данію Ви можете безмитно ввозити: 50 сигар або 200 сигарет, 2 літри будь-якого вина або літр міцних напоїв, 50мл. духів. Ввезення валюти не обмежене.

Транспорт

Громадський транспорт в країні представлений автобусами і метро. В автобусах плату за проїзд передають водіям, в метро купують квитки в касах, а потім компостують їх в автоматах на платформі. Необмежено користуватися автобусами і електричками в межах Нової Зеландії та Копенгагена дозволяє "Копенгаген карта", крім того, карта гарантує безкоштовне відвідування всіх пам'яток в даному регіоні.

"Копенгаген Card" на один день обійдеться вам в 21,94 долара, на два дні - в 36, а на три дні - в 46 доларів. Середня ціна за посадку в таксі - 3,31 долара, за кілометр проїзду - 1,25 долара. Проїзд з аеропорту до центру міста в таксі коштуватиме, в середньому, 17-21 доларів.

Звязок

Прямий дзвінок всередині країни або за кордон можна зробити з будь-якого телефону-автомата. Як правило, автомати приймають монети, деякі працюють з картками. Дзвінок з готельного номера обійдеться вам набагато дорожче.

Кафе та ресторани

У всіх датських містах крім шикарних ресторанів з національною, а також, популярної тут, італійською кухнею, існують ресторани швидкого харчування. Як завжди, тут Вам запропонують гамбургери та піцу. Крім того, на кожному кутку можна купити хот-дог, пиво і прохолодні напої.

Ресторани, в яких пропонується окреме меню для людей, хворих на діабет, відмічені спеціальним знаком - кухар з написом.

Оплату послуг в ресторанах, як правило, включають в рахунок. В іншому випадку, чайові прийнято давати з розрахунку 10% від суми. Традиційна датська кухня - це смажена свинина зі шкварками, в'ялений лосось, тушкована яловичина з картоплею, і, звичайно ж, знамените данське печиво, яке продається всюди.

Спиртні напої в Данії дозволено продавати цілодобово.

Сувеніри та покупки

У великих містах, у тому числі і в Копенгагені, безліч торгових центрів і магазинів. Традиційними сувенірами тут вважаються іграшки «Лего», Фарерські вироби з вовни ручної роботи, кераміка Борнхольм, скло Holmegard, а також фарфор Royal Copenhagen.

Всі магазини працюють до 17:30. а по п'ятницях - до 20:00. Супермаркети відкриті до 20:00 щодня.

Розваги

У Копенгагені дуже жвава нічне життя. У столиці безліч першокласних танцювальних і джазових клубів, а також пивних барів. Ресторани в місті відкриваються о 5 годині ранку, саме в той час, коли закриваються нічні заклади. Днем варто відвідати парк Тривола. Ціни тут високі, зате враження можна отримати незабутні.

Обов'язково прогуляйтеся по найдовшій пішохідної вулиці у світі - Стрегет, відвідайте найбільш відомий датський музей - Глиптотека, сходіть до знаменитої сумно, що в 10 хвилинах від центру. Наприкінці серпня у столиці проходять знамениті «Золоті дні» - фестивалі народної і джазової музики, а також всілякі виставки і театральні прем'єри.

Замовити тури до Данії

 

 

Наші партнери