Естонія

Корисна інформація про Естонію

Територія сучасної Естонії була заселена приблизно за п'ять тисяч років до Різдва Христового. Таким чином, естонців можна вважати одним з найдавніших народів Європи.

Вигідне географічне положення на перехресті торгових шляхів зі Сходу на Захід і з Півночі на Південь зумовило великий інтерес до цього клаптика землі, спонукало багатьох королів на військові походи і породило безліч чвар.

Починаючи з XIII століття, Естонія перебувала під владою Тевтонського Ордену. Лицарські замки, більшою чи меншою мірою, що збереглися до наших днів, одні з найважливіших об'єктів туризму.

Естонія розташована в північно-східній частині Європи, на південному березі Фінської затоки Балтійського моря. Найближчий північний сусід - Фінляндія. Від Таллінна до Хельсінкі по морю всього 87 км. Трохи далі, в 401 км на північний захід від Таллінна знаходиться столиця Швеції - Стокгольм. Річка Нарва і Чудске озеро служать вододілом між Естонією і Росією.

Південна Естонія має сухопутний кордон з Росією і Латвією.

Площа Естонії 45215 км 2.

Чисельність населення близько 1.4 мільйонів чоловік. Чотириста тисяч людей проживає в столиці - Таллінні.

Естонія - найменша держава Прибалтики. Протяжність території з півночі на південь трохи більше 300 км; із заходу на схід - близько 400 км.

Естонія - морська держава. Сильно порізана берегова лінія разом з островами становить 3794 км. В Естонії понад 1500 островів. Найбільші з них - Сааремаа, Гіюмаа, Муху, Вормс, Найссааре, Аегна, Пранглі, Кіхно, Рухну, Абрука і Вілсанді. Морські острови складають 9.2% території.

Естонія рівнинна країна. Більша частина території лежить на висоті 50 м над рівнем моря. Вища точка - 318 м - пагорб Суур Мунамягі в південній Естонії. Це найвища точка Балтії.

В Естонії понад 1000 озер. Чудске озеро, по-естонськи Пейпсі - 3555 км 2 - займає четверте місце в Європі за величиною.

Столиця - Таллінн (400 тис. чол.)

Площа-45215 кв. км.

Населення - Близько 1.4 млн. чоловік

Найбільші міста: Таллінн (400 тис. чол.). Тарту (100 тис. чол.). Нарва (76 тис. чол.)

Мова - естонська. Більшість жителів знає російську мову.

Валюта - Естонська крона (коротке позначення - ЕЕК). З 31 грудня 1999 року курс естонської крони по відношенню до єдиної європейської валюти євро - фіксований і становить 15.64 крони за один євро.

Кухня

Традиційно естонська їжа - це свинина, картопля, мульгікапсас (кисла і тушкована капуста з перловкою і м'ясом), кров'яна ковбаса, кілька, збиті вершки і житній хліб.

У столиці і у великих містах відкрито мережу ресторанів, що пропонують страви різних національних кухонь - від угорської до китайської. Ціни талліннських екзотичних ресторанах значно нижче, ніж в аналогічних закладах у країнах Західної Європи.

Таксі

В Естонії не прийнято "голосувати" на узбіччі.

Таксі можна викликати або по телефону, або зняти на спеціально відведеній стоянці.

Міський транспорт

У порівнянні з Росією, міський транспорт в Естонії досить дорогий.

Останні кілька років в Таллінні активно пропонують туристам так звану TALLINN CARD, яка дає право безкоштовного проїзду на міському транспорті і безкоштовного відвідування музеїв.

З точки зору самих талліннців, картка виправдовує себе тільки для тих, хто налаштований на дуже активне відвідування музеїв.

Телефонний зв'язок

Код Естонії в міжнародній телефонної мережі + 372.

Телефонуючи до Естонії набирайте 372, потім код міста або повіту і номер телефону.

При дзвінках усередині країни достатньо набрати код міста або повіту і номер телефону.

Свята

  • 1 січня - Новий рік
  • 24 лютого - День Незалежності
  • березень / квітень - Велика П'ятниця
  • березень / квітень - Великдень
  • 1 травня - Свято весни
  • травень / червень - Трійця
  • 23 червня - Свято Перемоги
  • 24 червня - Іванів день
  • 20 серпня - День відновлення незалежності
  • 25-26 - грудня Різдво

Паспортний контроль

Для в'їзду в Естонію вам необхідно мати діючу естонську візу. Якщо у ваш паспорт вписані діти, то після досягнення ними шестирічного віку в паспорт повинна бути вклеєна їх малюнок.

Діти до 18 років, що виїжджають без батьків, повинні мати нотаріально завірений дозвіл на виїзд, оформлене на супроводжуючу особу. При проходженні паспортного контролю вас також мають право попросити пред'явити ваучер на проживання і готівкову суму грошей з розрахунку 50 євро на 1 людину на 1 день перебування в країні.

Митний контроль

Без заповнення митної декларації дозволяється ввозити та вивозити з країни готівкову валюту на суму 5000 євро.

На додаток до особистих речей турист може ввезти безмитно промислові товари загальною вартістю до 320 євро, не рахуючи транспортних засобів.

Турист, подорожуючий на автомобілі, може ввезти до Естонії 10 л моторного палива (на додаток до палива, що знаходиться в баку) у розрахунку на один транспортний засіб.

Провезення алкогольних напоїв і пива дозволений особам не молодше 18 років: 2 л вина і 6 л пива і або 1 л напоїв міцністю понад 22%, або 2 л напоїв міцністю менше 22%.

Особам не молодше 18 років дозволяється ввозити також 200 сигарет або 50 сигар або 250 г тютюнових виробів.

Міліція

Безкоштовний номер з усіх телефонів: 110.

Швидка медична допомога

Все медичне обслуговування в Естонії платне.

Без рецепта в аптеці можна придбати тільки звичайні медикаменти, такі як аспірин.

Для покупки антибіотиків необхідний рецепт, тому якщо вам прописані ліки, без яких важко обходитися, то краще взяти їх із собою.

Таллінські аптеки зазвичай відкриті з 10:00 до 19:00.

Чергова аптека - Tonismae Apteek (Tonismagi 5, тел. +372 644 2282) працюють цілодобово. В екстреному випадку дзвоніть за телефоном служби порятунку: 112.

Всі туристи, які виїжджають до Естонії, повинні мати медичну страховку на суму 30 000 доларів США. Перед поїздкою обов'язково ознайомтеся з умовами страхування. При настанні страхового випадку ви повинні діяти відповідно до них.

Перед тим, як звернутися до лікаря, зателефонуйте за телефоном, вказаним у вашому страховому полісі. Співробітники страхової компанії підкажуть вам, до якого лікаря вам потрібно звернутися. У разі самостійного звернення до лікаря (без попереднього дзвінка в страхову компанію), страхова компанія не може гарантувати виплати компенсації за страховим випадком.

Банки

Головними банками Естонії є: Ханзабанк (Hansapank), Юхіспанк (Ühispank) і Сампо банк (Sampo pank).

Банки відкриті з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00, деякі контори закриваються в 16:00.

Багато відділень банків у великих містах відкриті також по суботами з 10:00 до 16:00, але закриті по неділях.

У будь-якому банківському відділенні у вас є можливість обміняти валюту. Іноземну валюту можна обміняти в банках, в аеропорту, на залізничному та автовокзалі в Талліні, в деяких готелях і в обмінних пунктах Tavid і Monex. Обмінний курс в банках зазвичай вигідніший.

Пункти обміну валюти відкриті в робочі дні з 9:00 до 18:00, по суботах з 9:00 до 15:00. Деякі обмінні пункти відкриті і в неділю.

Кредитні та дебетові картки

У більшості готелів, ресторанів і магазинів приймають до оплати всі види кредитних карток, таких як VISA, Mastеrcard, Eurocard, Diner's Club, American Express, але все ж краще спочатку поцікавитися, які картки приймає той чи інший магазин.

В Естонії перевага віддається картками VISA і Mastercard.

Багато готелів, магазини, і ресторани приймають також дебетові картки VISA Electron і Cirrus / Maestro. Проте бажано також мати при собі і деяку суму готівки в естонських кронах. В Естонії є широка мережа банкоматів, що видають готівку по кредитних і дебетових картках, цю операцію виконує і більшість банків. Найбільш поширені банкомати Hansapank і Ühispank.

У магазинах дорожні чеки приймають неохоче, але ви можете отримати за ним готівку в банку. Найбільш широко поширені Amex, Thomas Cook і Eurocheque.

Магазини

Більшість магазинів відкрито з 9:00 до 18:00 або 19:00 по робочих днях і до 15:00 або 16:00 за суботах. У великих містах універмаги працюють до 20:00 або навіть до 21:00, деякі універмаги відкриті і по неділях. Продукти та предмети першої необхідності завжди можна придбати також на працюючих цілодобово автозаправках. У Талліні великі універмаги - "Stockmann", "Tallinna Kaubamaja", "Kristiine Keskus", "Maksimarket", "Prisma" - працюють без вихідних.

Такс фрі

Громадяни, що не проживають в країнах Європейського Союзу, можуть придбати товари в магазинах безмитної торгівлі «tax-free» без сплати податку на додану вартість (ПДВ, VAT). Звільнення від податку на додану вартість застосовується, якщо сума, сплачена за товари у магазині безмитної торгівлі, разом із ПДВ, перевищує суму 2 500 естонських крон.

Магазин безмитної торгівлі видає покупцеві відповідний документ, службовець доказом здійснення покупки. Даний документ має бути поданий для підтвердження митним органам при виїзді за межі Європейського Союзу.

Покупець зобов'язаний вивезти нерозпаковані товари за межі Європейського Союзу як мінімум протягом трьох місяців після здійснення покупки. Алкоголь Розпивання алкогольних напоїв на вулиці (у тому числі пива) заборонено і карається досить великим штрафом.

Чайові

У ресторанах, готелях і таксі плата за обслуговування включена у вартість рахунку, але за хороше обслуговування прийнято залишати додатково 5-10% від суми рахунку.

Подорож на автомобілі

В Естонії, як і на всій території континентальної Європи, використовується правобічна система дорожнього руху.

Законодавство Естонської Республіки вимагає від водіїв автотранспорту обов'язкової наявності міжнародних водійських прав і дійсного полісу дорожнього страхування транспортного засобу. Під час їзди в денні години повинен бути постійно ввімкнено ближнє світло фар автотранспорту або його "денні фари".

У темний час доби повинні бути обов'язково включені фари ближнього або, при необхідності, дальнього світла. Під час їзди водій і пасажири автомобіля повинні бути пристебнуті ременями безпеки. При виникненні проблем на дорозі можна подзвонити по мобільному телефону 118 для виклику техдопомоги.

Замовити тур до Естонії Вам пропонує Портал-Тур

 

Наші партнери