Грузія

Грузія - країна багатої історії та культури, природні кордони якої з північної сторони проходять по Великому кавказької хребту, а із заходу по Чорному морю.
Майже вся Грузія лежить в Азії, але деякі північні її райони знаходяться в Європі. Більшу частину цієї країни займають лісисті гори, і найвищі їх вершини круглий рік покриті снігом. Проте в районі прибережних низовин і передгір'їв на узбережжі Чорного моря клімат м'який і вологий, грунт родючий, що дозволяє вирощувати тут цитрусові культури і тютюн ..
Грузія славиться своєю національною кухнею і гостинністю, а також оздоровчими курортами на узбережжі Чорного моря.
Гру?зія (груз. ?????????? МФА: [s?k??rt?v?l?], письмово транслітерується як Сакартве?ло) — країна в Євразії, на східному узбережжі Чорного моря, більша частина якої розташована на Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказі. Має спільні кордони з такими країнами: на півночі — Росія, зі сходу — Азербайджан, з півдня — Вірменія, на південному заході —Туреччина.
ПРИРОДА
Територія Грузії характеризується надзвичайною різноманітністю природи. Приналежність Грузії до рухомого альпійського поясу земної кори зумовила на невеликій площі різку зміну інтенсивних неотектонічних височин та низин. Цими рухами створено контрастний рельєф країни і зрештою її різноманітні ландшафти з безліччю типів клімату, гідрології, режиму, грунтового покриву, рослинності і тваринного світу. Істотну роль у формуванні такого різноманіття природи грає також прикордонне положення на рубежі напіввологого Середземномор'я, аридної безстічної Арало-каспійської западини і континентальних Передньозіатських нагір'їв.
Берегова лінія Чорного моря (308 км), відрізняється рівними рисами. Описуючи плавну дугу, берег позбавлений значних заток і півостровів.
СТОЛИЦЯ - Тбілісі
МОВА
Офіційна мова - грузинська. Поширена російська мова. Для спілкування з іноземцями прийнята англійська мова
ЧАС
Випереджає київський на 2 години (влітку на 3)
РЕЛІГІЯ
Православне християнство
ВАЛЮТА
Грошова одиниця Грузії - ларі. 1 ларі = 100 тетрі
В обігу купюри: 1,2,5,10,20,50,100, золоті монети гідністю 500,1000
КЛІМАТ
Клімат залежить від регіона: субтропічний в Колхідскій долині і на Чорноморському узбережжі і континентальному в гірських районах.
ПАМ'ЯТКИ
Тбілісі Столиця Грузії - багатонаціональне місто, що представляє собою скупчення безладно розташованих невисоких будинків з червоними дахами. Тбілісі з населенням 1,5 млн. людей є головним економічним і культурним центром країни. 
Це місто відоме своєю своїми історичними пам'ятниками і монументальною архітектурою, включаючи кафедральний собор в Сіоні, який датується V ст., І древню фортецю Наріхала.
Гості Тбілісі можуть зайти в один з трьох розташованих на проспекті Руставелі театрів, кожний з яких володіє значною славою і багатою історією.
Серед них і Оперний театр ім. Паліашвілі, заснований в 1851 році. 
Батумі як кожне місто, розташований в субтропічному кліматі, володіє особливою екзотикою. Він знаходиться на узбережжі Чорного моря (Понту Евксинського або Моря Гостинності, як його назвали грецькі аргонавти 2500 років тому).
Пальми, кипариси, магнолії, олеандри, лимонні й апельсинові дерева, туя і самшит ростуть і пахнуть в цьому процвітаючому прикордонному місті. Батумі є промисловим містом і старим торговим портом. Тут велика кількість всіляких розваг, серед яких найбільшу гордість для місцевих жителів представляє дельфінарій.
Неподалік від нього знаходяться ботанічні сади.
Батумі є відмінним місцем для прибуття в Грузію, якщо ваш маршрут лежить через Туреччину, але пам'ятайте, що прикордонники можуть бути незговірливими, а також ні в якому разі не платите митникам жодного ларі.
Дорога літаком від Батумі до Тбілісі займе близько години.
Цхінвалі
Незважаючи на те, що дістатися до Цхінвалі не дуже важко (з Тбілісі ходять регулярні автобуси), поїздка в Цхінвалі, тим не менш, може стати більш запам'ятовується, ніж подорож у більшість інших міст Грузії.
У столиці відчуваються труднощі Південної Осетії, в якій є все, але яка домагається повної незалежності, Цхінвалі за останнє десятиліття частенько спостерігалися спалахи насильства.
Однак тепер, коли ситуація значно стабілізувалася - або в значній мірі піддається політичному контролю - ми рекомендуємо з'їздити в це місто, яке знаходиться в менш ніж 150 км на північний захід від Тбілісі.
Кахетія
Кахетія - надзвичайно багата область Грузії.
Грунт навколо міста Телаві, столиці Кахетії, дуже родюча. З плином часу цей район став основним виноградарським і виноробним районом країни. Як кажуть місцеві жителі, подібні традиції зародилися близько 8 тис. років тому.
Сьогодні виноградники розтяглися по всій довжині Головного Кахетинського шосе. Один грузинський учений якось сказав, що виноградні вина це "те вічне, що є основою економіки, повсякденного життя, світогляду і характеру грузинського народу".
До Кахетії легко дістатися на автобусі - вона знаходиться всього в 50 км (30 миль) на північний схід від Тбілісі.
Вардзія
Вардзія - це древній печерний монастирський комплекс, розташований недалеко від Ахалцихе. Доїхати до нього можна або на автобусі від того ж Ахалцихе, або на таксі від Хертвісі. Неподалік від історичного місця знаходиться маленький дешевий готель і маленький магазинчик.
Відстань від Тбілісі - близько 150 км.
У Грузії 15 заповідників, головними з яких є: Лагодехський - з широколистяними лісами, субальпійськими і альпійськими луками, серед представників фауни - дагестанський тур, сарна, олень, козуля, кабан, ведмідь; Боржомський - з хвойно-широколистяними лісами, серед представників фауни - кавказький олень, козуля, ведмідь, лісовий кіт, кавказька білка; Тецинський - з озером Ріца, темнохвойні лісами.
Серед інших визначних пам'яток знамениті курорти: Боржомі, Гагра, Піцунда, Цхалтубо, Батумі. У Тбілісі, окрім численних музеїв, інтерес представляють Сіонський собор V століття, монастир св. Давида VI століття.
КУХНЯ ГРУЗІЇ
Грузинська кухня - одна з найпопулярніших. Грузини дуже трепетно ??ставляться до ритуалу приготування грузинських страв.
Найулюбленіші страви - сациві, мцваді (шашлик), лобіо, пхали і т. д
Неодмінним інгредієнтом грузинських блюд є волоські горіхи, які надають їжі неповторний смак. Грузинська кухня немислима без виробів з тіста, таких як хінкалі і хачапурі.
У Грузії з давніх часів розвинене виноградарство, тому в Грузії широкий асортимент відомих натуральних грузинських вин, які принесли всесвітню славу Грузії. Саме прекрасне грузинське вино є традиційно неодмінним елементом грузинської кухні.
ЧАЙОВІ ГРУЗІЇ
5 -10% від суми рахунку
ПОКУПКИ ГРУЗІЇ
Вино

  • Хванчкара (напівсолодке, червоне)
  • Кіндзмараулі (напівсолодке, червоне)
  • Піросмані (напівсолодке, червоне)
  • Сапераві (сухе, червоне)
  • Твіши (напівсолодке, біле)
  • Піросмані (напівсолодке, біле)
  • Цинандалі (сухе, біле)

Наші партнери