Німеччина

Німеччина - країна ідеального порядку і ділового розмаху. На півночі вона омивається Північним і Балтійським морями. По всій країні несуть свої води великі ріки - Дунай, Рейн, Ельба, Майн. Німеччина ідеально пристосована для туризму. Пагорби і озера, плато і рівнини, альпійські високогір'я і мінеральні джерела. Історичні пам'ятники, музеї, театри, міста, пов'язані з іменами великих людей.

Любителі активного відпочинку мають можливості зайнятися практично будь-якими видами спорту. Це і серфінг на узбережжі Північного і Балтійського морів, і плавання в різноманітних басейнах, і величезна кількість тенісних кортів з усіма видами покриттів. Ті, хто віддає перевагу екзотику, можуть зіграти в гольф або зробити верхову прогулянку по мальовничих німецьким селах. Байдарки очікують Вас на невеликих річечках в Альпах. А можна і політати на невеликому літаку і оцінити всю красу Німеччини згори. Велика розмаїтість піших турів дозволить насолодитися прогулянками з урахуванням Вашої підготовленості. В Альпах існує велика мережа альпіністських шкіл.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Цінники в німецьких магазинах часто починаються словом "ab" - "від". Цифра поряд вказує нижня межа ціни. У більшості великих магазинів і досить багатьох середніх діє система "tax-free", яка дає право на повернення податку на додану вартість при виїзді з країни. Він становить близько 10% вартості покупки або покупок. Заходячи в німецькі магазини, навіть якщо потрібна тільки пачка сигарет, щоб не виглядати "білою вороною", треба взяти з собою кошик або візок для покупок. Щоб скористатися візком у багатьох магазинах треба залишити заставу, 1 EUR. Власне монетка замикається в спеціальному пазу в ручці візка, в той момент, коли її відстібають від інших візків, вставлених одна в іншу. Зробивши покупки треба повернути візок на місце, знову пристебнути її і тоді монетка вискочить з паза.
У Німеччині найкращі в Європі автостради. Проїзд по них безкоштовний. Існує строгий розклад роботи автобусного і залізничного транспорту. Рекомендується купувати проїзний квиток, так як штрафи за безквитковий проїзд досить високі. Таксі можна зупинити на вулиці. При користуванні таксі існують 2 види тарифів: звичайний і підвищений (діє за святковим і вихідним дням). Тютюн і алкоголь дозволяється ввозити тільки особам, які досягли сімнадцятирічного віку.

ГРОШІ, ВАЛЮТА
Євро (EURO), 1 EURO = 100 EURO cent, німецькі марки. В обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів. Найбільш вигідний курс обміну в банках. Банки відкриті в будні дні. Години роботи з 08:00 до 12:30 і з 13:30 до 15:00.

ПАМ'ЯТКИ
Німеччина приваблює туристів мальовничою долиною Рейну з безліччю середньовічних замків і монастирів, стародавньою культурою Баварії, живописним Шварцвальдом, спокійним Балтійським узбережжям і безліччю історичних пам'ятників. Південь країни славиться своїми чистими озерами і гірськими курортами передгір'я Альп, а також своїм виноробством, основні центри якого також розташовані в південних районах по долинах річок.
Візитною карткою Берліна є величні Бранденбургські ворота (1788-1791 рр..) З контрольно-пропускним пунктом "Чарлі" - одним із символів "холодної війни" (зараз перетворений на музей), біля західної стіни якого збережена ділянка сумно знаменитою "Берлінської стіни", розділяла місто в період "великого протистояння". Довжина стіни складала близько 155 км. (43,1 км. Доводилися безпосередньо на місто), а висота досягала 4,1 м. Оснащена 293 сторожовими вежами, 57 бункерами і довготривалими вогняними крапками, обплетена багатьма сотнями кілометрів колючого дроту і обмежена 100-метровою смугою відчуження, ця стіна перетворилася на символ розділення Німеччини і була буквально зметена демонстрантами при об'єднанні країни, а її уламки перетворилися на сувеніри.

КУХНЯ
Майже у всіх німецьких універсамах є затишні кафе, як правило, на верхніх поверхах. У них зазвичай самообслуговування, всі страви виставлені на прилавках і можна зробити вибір не обтяжуючи себе читанням меню та поясненнями з офіціантом. Такі місця можна сміливо рекомендувати туристам для щільних і недорогих сніданків та обідів. Причому без чайових. У такі кафе німці нерідко заходять просто перекусити. Там же можна скористатися WC. У Німеччині смачно готують.

КЛІМАТ
Клімат в Німеччині помірний з середньорічною температурою близько 10 ° С. На північні райони впливає море, яке дещо пом'якшує клімат. У центрі країни клімат більш континентальний: зима холодніша, а літо тепліше. Найтепліше літо - в Рейнській долині, а найхолодніші зими - в Баварських Альпах, на півдні країни. Середня температура січня в Берліні лежить в межах від -3 ° С до 2 ° С, а липня - від 14 ° С до 24 ° С. Найбільше опадів випадає на півдні - 1980 мм на рік, найменше - на півночі: до 710 мм на рік.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ, КУЛЬТУРА
Існує стереотипна думка, що Німеччина - це країна порядку і педантизму. Це так і не так. Німці можуть і спізнитися, що робить їх миліше і зближує з нами. Перше, що кидається в очі - це незмінне "bitte" з незмінною посмішкою, якими зустрічають покупця в Німеччині в магазинах. Якщо у вас немає конкретної мети, дайте відповідь "nur guken" ("подивимося") і обов'язково посміхніться у відповідь.

КОРИСНІ ПОРАДИ
Чайові в більшості закладів складають 10%, в таксі сума округляється у велику сторону.
Біля великих універсамів візка часто стоять на вулиці біля входу. Тому, коли ви прямуєте за візком, не треба дивуватися, якщо німець, Катя вже порожній візок до місця повернення раптом з посмішкою запропонує її вам. Вручайте німцеві одну марку і беріть візок. І не забудьте сказати "danke". Так прийнято. Останнім часом спеціально для отримання візків німці придумали пластикові жетони розміром з монету номіналом в 1 EUR. Тому перш ніж узяти візок треба переконатися, що в ній дійсно знаходиться монетка, а не жетон.

Наші партнери