Греція

Повна назва: Грецька Республіка (Eliniki Dimokratia тис Elados)

Площа: 131 957 км2

Столиця: Афіни

Головні міста: Салоніки, Патри, Іракліон, Коринф, Лариса

Глава держави: (. З 2005 р), президент Каролос Папульяс Глава уряду: (. З 2009 р), прем'єр-міністр Георгіос Папандреу

Державний устрій: республіка

Експорт: руди металів, хімічна продукція, бавовна, вино, оливкова олія, цитрусові, родзинки, тютюн

Грошова одиниця: євро

Чисельність населення: 10,9 млн.

Національний склад: греки, албанці, македонці, турки, болгари

Середня тривалість життя: 78 років (жінки 81, чоловіки 76)

Природний приріст населення: 0,2%

Мови: новогрецька (державний), македонський

Основні релігії: православ'я, іслам

Неграмотність серед населення: 7%

ВВП: $ 11 450 на душу населення

Найбільші острови Греції (тис. км2): Крит 8,3 Евбея 4,2 Лесбос 2,2 Родос 1,4

Протягом двох з гаком тисячоліть грецька наука і мистецтво визначали шляхи культурного розвитку більшості великих цивілізацій Середземномор'я, стверджуючи наукові догми і канони краси.

Процвітанню Греції значною мірою сприяв гірський, важкодоступний для ворогів рельєф і м'який субтропічний клімат.

Греція займає південну частину Балканського півострова, а також майже 2000 великих і малих островів, розсіяних у районі узбережжя. Із заходу берега країни омивають теплі води Іонічного, з півдня - Середземного, а зі сходу - Егейського морів.

Велику частину Греції (80%) займають гірські масиви. Вища точка - розташована на північному сході гора Олімп (2917 м), легендарне житло давньогрецьких богів. Невеликі рівнинні ділянки зустрічаються у вузькій прибережній смузі і долинах великих річок. Олімп і інші масиви півночі та сходу Гора Олімп у Греції складена кристалічними породами, в інших регіонах переважають вапняки з карстовими формами рельєфу.

Греція лежить в сейсмічно активній зоні, її територія поступово осідає, занурюючись у води Середземного моря, а острови - це не що інше, як залишки давно затонулої гірського ланцюга.

Середземноморський клімат

У Греції панує субтропічний середземноморський клімат.

Зими тут м'які і вологі, літо спекотне та сухе, весна швидкоплинна, зате осінь затягується надовго. Середні температури січня коливаються від 5 ° С в грецькій Македонії до 12-13 ° С на Криті й Родосі, середня температура липня 25-28 ° С.

У горах клімат більш суворий, а на найвищих вершинах майже цілий рік лежить сніг. Кількість опадів у різних регіонах неоднаково і зростає від 400-500 мм на сході до 1000 мм - на заході. У горах і на Криті опади рясніші - до 2000 мм в рік.

ФЛОРА І ФАУНА

Пляжі в Греції далекому минулому, основу природного рослинного покриву становили листяні масиви з різних видів дуба і кипариса, а в горах шуміли соснові ліси. Значною мірою вони були вирубані ще в давнину, а їх місце зайняли пасовища, виноградники і оливкові гаї.

На покинутих хліборобами ділянках з'являлися деревно-чагарникові зарості - маквіс, що складаються з карликового дуба, рясту, мирта, ялівцю, деревоподібного вересу, розмарину та інших трав'янистих рослин. Подекуди ростуть завезені з Америки опунції і агави.

В даний час ліси (часто це молоді гайки низькорослих дерев) займають близько 20% території країни. Первинний високостовбурний ліс зберігся лише подекуди на північному заході Греції, займаючи не більше 2,6% території.

Істотно змінився і видовий склад тваринного світу - найбільша різноманітність відзначається в прикордонних з Албанією і Македонією районах, де все ще водяться бурі ведмеді, вовки і шакали, а високо в горах гніздиться беркут, білоголовий сип і сокіл сапсан.

ІСТОРІЯ

Антична культураІстокі грецької державності сходять до II тисячоліття до н. е.. Найдавнішими центрами Еллади були Мікени і Тірінф. Приблизно з 1200 р. до н. е.. почалося формування полісів (міст-держав з підлеглими їм колоніями).

Грецька колонізація міст Європи (VIII-VI ст. До н. Е.) Охопила всю Південну Італію, Фракію, Малу Азію і Чорноморське узбережжя. У VI ст. до н. е.. почалося піднесення Афін і Спарти. На зорі V ст. до н. е.. перемоги, здобуті в греко-перських війнах, зміцнили гегемонію Афін, що не могло не стривожити Спарту, привівши до конфлікту між змагаються полісами.

Протистояння переросло в Пелопоннесскую війну, в якій Афіни зазнали поразки, і на чолі грецьких міст встала Спарта. Внутрішні чвари послабили Грецію, і незабаром вона увійшла до складу Македонського царства. Останній період розквіту Греція пережила за Олександра Македонського, завоювання якого сприяли поширенню грецької культури по всьому Близькому та Середньому Сході. У 146 р. до н. е..

Греція стала провінцією Римської імперії, після розпаду якої увійшла до складу Візантії. У XIV-XV вв. грецькі землі крок за кроком захопили турки-османи. Знову країна здобула незалежність тільки в 1830 р., Після тривала дев'ять років національно-визвольної революції.

Межі та державний устрій нової Греції визначила Лондонська конференція. Набережна ГрецііСтрана стала спочатку монархією, потім конституційної (1843 р.) І, нарешті, парламентською монархією (1864 р.). На початку XX ст. Греція брала участь у Балканських війнах і я світовій війні, а в 1924 р. була проголошена республікою. У роки II світової війни Грецію окупували італо-німецькі війська. Після звільнення (1944 р.) У країні вибухнула громадянська війна (1946-49 рр..), Перемогу в якій здобули антикомуністи. У 1950-х рр.. Греція, Великобританія і Туреччина вели суперечку за державну приналежність Кіпру, який завершився перетворенням острова в суверенну державу. Греція є членом НАТО (з 1952 р.), ЄЕС (з 1962 р. Асоційований, з 1981 р. Повноправний член) та Європейського Союзу (з 1993 р.).

НАСЕЛЕННЯ

Переважна більшість (95,5% населення Греції становлять етнічні греки Серед найчисельніших національних меншин -.. Македонці, турки, албанці та болгари Майже все населення країни належить до грецької православної церкви (98%) Природний приріст населення не перевищує 0,2% в рік.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО І ПРОМИСЛОВІСТЬ

Греція.Економіка Греції до недавнього часу грунтувалася на сільському господарстві, і хоча в наші дні воно здає свої позиції на користь промисловості та сфери послуг, пов'язаної з туристичним бізнесом, його роль все ще велика. З метою підвищення врожайності зрошується понад '/ з орних угідь. У масштабах всієї країни майже 90% споживаної води використовується для зрошення. Основні культури: виноград, оливки, цитрусові, інжир, а також тютюн, бавовна, пшениця, ячмінь і кукурудза. Важливою галуззю економіки здавна є тваринництво. Розводять в основному овець і кіз, менше - корів і свиней.

Розкинулася на тисячах островів Греція активно експлуатує морські багатства. У країні ведеться інтенсивний лов риби, восьминогів і губок. Провідне місце в індустрії займає переробка місцевої аграрної продукції. Всюди діють виноробні, маслоробні і консервні підприємства. Розвиваються текстильна і бавовнопрядильна галузі. Менше значення має добувна (видобуток бокситів, залізних руд, цинку, свинцю та бурого вугілля) і важка індустрія.

В енергетичному секторі провідне місце займає гідроенергетика. Будучи країною т. н. «Дешевого прапора», Греція має один з найбільших в світі торговельних флотів. Загальний тоннаж торгових суден, зареєстрованих у грецьких портах, становить бл. 42 млн т (3-е місце в світі).

Головні порти: Пірей, Салоніки, Патри та Волос.

ТУРИЗМ

Мягкий клімат і велика кількість пам'яток старовини роблять Грецію вельми привабливою для туристів.

Щорічно в країну приїжджає ок. 11 млн іноземців, головним чином з ФРН, Великобританії і США.

Доходи скарбниці від туризму становлять майже 4 млрд доларів на рік. Основні туристичні потоки направляються до Афін, на півострів Халкідікі і острови Егейського моря, в т. ч. Лемнос, Кос, Родос, а також лежить в Середземному морі Крит.

У центральні і північні райони Греції туристи зазирають набагато рідше.

Охоронювані території складають лише 0,8% площі країни і зосереджені на північному заході. У 1971 р. на заболочених берегах мілководного озера Мала Преспа був створений однойменний національний парк.

Розташоване в плоскій улоговині на кордоні з Албанією озеро площею 44 км2 (грецька частина - 42 км2) взимку і навесні заповнюється дощовою водою і заливає навколишні луки, а його важкодоступні берега служать прекрасним місцем гніздування для однієї з найбільших в Європі популяцій пернатих (чаплі, баклани , колпиц, ібіси, бугая, великі пелікани).

Свята і неробочі дні:

 • 1 січня (Новий рік),
 • 6 січня (Богоявлення),
 • 25 березня (День незалежності),
 • 1 травня (День праці),
 • 12 червня,
 • 15 серпня (Успіння Богоматері),
 • 28 жовтня,
 • 25 грудня (Різдво Христове) ,
 • 26 грудня (Святки).

Національні особливості: греків відрізняє гарячність, сентиментальність у поєднанні з терпимістю.

 • Жести головою знизу нагору, у Греції означає "ні", а зверху вниз - "так". По-грецьки звук "нє" означає "так", а заперечення звучить як "охи". 
 • Грекам не властива пунктуальність, на ділову зустріч вони можуть спізнитися. 
 • Грецьке "завтра" ("аврио") означає щось невизначене або відмову. 
 • У грецькому будинку не прийнято знімати взуття.
 • Запрошення в гості не обід або вечерю.
 • У період денного відпочинку з 14 до 18 годин і ввечері після 22 години у Греції не прийнято телефонувати.

Сезони туризму

Найсприятливіший час для поїздки до Греції - це кінець березня - середина червня або початок вересня - кінець жовтня. Літо дуже спекотне, зима дощова.

Часовий пояс

Греція живе за східноєвропейському часу (що на годину пізніше середньоєвропейського). Влітку, як і у всіх країнах ЄЕС, годинник переводиться на годину вперед.

Гроші

Національною валютою Греції з 2002 р. є Євро, який замінив найдавнішу грошову одиницю Європи - драхму (340,75 драхми = 1 Євро).

Мита

Всі особисті предмети одягу, туалетне приладдя і предмети особистого користування при ввезенні і вивезенні з країни митом не обкладаються. Сюди жe відносяться такі предмети, як портативний радіоприймач, фотоапарат, магнітофон, друкарська машинка.

Дозволяється ввозити сувеніри.

Чайові

У рахунках майже завжди міститься 10 - 15% - ва надбавка за обслуговування, проте помічник офіціанта - зазвичай молода людина - розраховує на чайові, які часто є його єдиним заробітком. Чайові прийнято залишати на столі. Таксисти і службовці готелю також отримують чайові.

Магазини

У Греції зазвичай вони відкриті влітку по понеділках, середах і суботах з 8,30 до 14,30 год, по вівторках, четвергах і п'ятницях -. З 8,30 до 13,30 і з 17,30 до 20,30 год У центрах туризму вони працюють і в неділю. Ввезення і вивезення іноземної і грецької валюти На одну людину дозволяється ввозити і вивозити не більше 10000 драхм. Ввезення іноземних платіжних коштів не обмежений, але вивозити без валютної декларації можна не більше 1000 доларів США або іншої валюти, еквівалентної 1000 доларам.

Замовити тур до Греції

Наші партнери