Ірландія

Незважаючи на свою досить малу популярність як туристичного регіону, країна достатньо популярна у туристів з європейських країн своєю "бурхливою" історією, по-своєму чарівною природою і великою кількістю історичних пам'яток, пов'язаних як з середньовічним періодом, так і з доісторичним минулим цивілізації.

ГРОШІ, ВАЛЮТА
З 1 січня 2002 року - євро (Euro). В обігу перебувають банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.

ПАМ'ЯТКИ
Незважаючи на свою досить малу популярність як туристичного регіону, країна достатньо популярна у туристів з європейських країн своєю "бурхливою" історією, по-своєму чарівною природою і великою кількістю історичних пам'яток, пов'язаних як з середньовічним періодом, так і з доісторичним минулим цивілізації. Хто не пам'ятає знаменитий вірш Р. Л. Стівенсона: "З вересу напій забутий давним-давно, але був він солодше меду, п'яніший, ніж вино"? Адже це саме ірландські легенди і перекази послужили йому основою.
Практично в кожному графстві збереглися старовинні замки - німі свідки ірландської історії: Беллайлі, Келдуілл, Бунратті, Беллінтобір, Керрайкфіргус, Клогхен, замки короля Джона в Лімерику і Лоуте; Моніе, Донсогхлай і ще десятки інших, не менш величних і примітних.
Багато хто з них переобладнані в першокласні готелі. Чудово збереглися і інші пам'ятники сивої старовини - стоянки і замки вікінгів, а також собори і монастирі, що є справжніми архітектурними шедеврами: абатство Коенг, особняк Лайсседелл, дублінський собор Святого Кенайка, абатство Міллайфонт, монастир Киллс та ін Безліч туристів привертає і своєрідність місцевих традицій , а також знамениті паби і бари - основне місце зустрічі і спілкування ірландців.
Безліч людей відвідує знамениті "кліффи" - прямовисні скелі майже двухсотметровой висоти на атлантичному узбережжі країни, а також сумні, але тому не менш чарівні вересові пустки і горби - місце дії всіх місцевих легенд і переказів. .

КУХНЯ
Ірландська кухня досить проста, але при цьому і унікальна, оскільки зуміла донести до наших днів рецепти стародавньої кельтської кулінарії. Багато місцевих кухаря залишилися вірні своїм вогнищ і сьогодні смажать м'ясо за звичаями предків на відкритому полум'ї, використовуючи замість дров торф. Важко перевершити ірландців в умінні готувати "стю" - тушковану баранячу грудинку.
Знаменита Ірландія і своїм портером - чорним і тягучим.

КЛІМАТ
Помірний океанічний. Західне і північно-західне узбережжя Ірландії омиваються Гольфстрімом, тому клімат тут досить теплий і вологий. Погода непередбачувана - злива може багаторазово змінюватися сонцем по кілька разів за день. Дощі не сильні, але часті, опадів випадає в середньому до 1200 мм в рік.
Середня температура взимку від +4 C до +7 С, влітку - від +14 C до +17 С.
Найсприятливіший час для відвідин країни - липень і серпень. Відвідування Ірландії в червні або вересні також має безліч переваг - погода все ще досить тепла, менший наплив туристів і всі пам'ятки відкриті для відвідування. У зимові місяці погода тепла, але сира, сніг випадає вкрай рідко.

Наші партнери