Ізраїль

Ізраїль
Пропонує своїм гостям абсолютно все - від піднесеного до земного. Це духовні висоти Єрусалиму і найнижча точка земної поверхні - Мертве море. Це розкопки древніх і могутніх цивілізацій і сучасні міста. Це витоки віри і святині, розташовані біля Стіни плачу і в містичному Цфаті. Сучасні курорти на берегах легендарних морів і бальнеологічні лікарні з мінеральними водами у районі стародавніх римських лазень.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Більшість магазинів відкрито з неділі по четвер з 9:00 до 19:00, в п'ятницю до 14:00. Деякі з них закриваються на перерву з 13:00 до 16:00. Великі торгові центри, розташовані у всіх містах, по буднях відкриті з 8:00 до 22:00. У міжнародних аеропортах ім. Бен-Гуріона і Овда, а також в Ейлаті працюють магазини безмитної торгівлі.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Офіційна валюта Ізраїлю - новий шекель (NIS), множина на івриті - "шкалою". Один шекель дорівнює 100 агорот, однина - "агора". Зараз в Ізраїлі в обігу знаходяться банкноти в 200, 100, 50 і 20 шекелів, монети гідністю 1, 5 і 10 шекелів, а також 50, 10 та 5 агорот.

ПАМ'ЯТКИ
Єрусалим. У всі часи поети і пророки наділяли Єрусалим епітетами, що виражають любов, надію і найглибше шанування: "святе місто", "місто Бога", "гора світу". Єрусалим вважається центром, на якому ґрунтується весь світ. І якщо на Єрусалимі є благословення Боже, воно поширюється на весь світ, - кажуть єврейські мудреці. Ось вже багато тисячоліть Єрусалим притягує до себе людей з усього світу. Тільки тут можна побачити таке багатюще розмаїття унікальних пам'яток старовини і сучасної історії: залишки будівель часів Першого і Другого Храмів, візантійські церкви, фортеці хрестоносців, синагоги і "двори" рабинів. Серце Єрусалиму - це Старе місто. Його внутрішній, порівняно невеликий квартал, оточений потужними кріпосними стінами. Тут, на мощених кругляком вулицях, сусідять 4 густонаселених кварталу: мусульманський, християнський, вірменський і єврейський. Відвідування Єврейського кварталу - це паломництво до однієї з найшановніших святинь національної пам'яті єврейського народу до Стіни Плачу.

КУХНЯ
Оскільки ізраїльтяни зібралися на свою землю з усіх кінців світу, то і поняття "ізраїльська кухня" включає в себе буквально все: класичні європейські страви, кулінарні шедеври Далекого Сходу та Латинської Америки, і навіть американську "fast food" - швидку їжу. Проте основу ізраїльської кулінарії становить середземноморська кухня, з достатком свіжих овочів і фруктів протягом усього року і величезною різноманітністю молочних продуктів. Рідкісне задоволення порівняти з насолодою від вечора, проведеного за столиком ресторану на березі моря, де можна покуштувати тільки що здобуті і засмажені на грилі дари моря.
Кошерность їжі. Ритуальні єврейські закони забороняють вживання в їжу блюд з свинини або ракоподібних. Крім того, молочні і м'ясні блюда повинні готуватися і подаватися роздільно. Харчові продукти, які готуються з урахуванням цих обставин, називаються кошерними. Кошерность їжі дотримується в більшості готелів, ресторанів і супермаркетів, але в багатьох районах країни працюють також некошерні ресторани і магазини.
Меорав Іерушалім. Єрусалим пропонує своїм гостям широкий вибір страв національної кухні різних країн світу. Рідним ізраїльським делікатесів по-свійськи присвоюється прикметник "єрусалимський".

КЛІМАТ
В Ізраїлі переважає середземноморський клімат. Цілий рік світить сонце, що гарантує чудовий відпочинок. Взимку випадають помірні дощі, однак теплий сезон починається в квітні і триває до жовтня, коли вечорами з пагорбів починають дути прохолодні освіжаючі вітри. Клімат відрізняється тривалим теплим і сухим влітку (квітень-жовтень) і відносно м'якою зимою (листопад-березень). На узбережжі вологе літо і м'яка зима; в гірських районах сухе літо і прохолодна зима. В Йорданській долині жарке сухе літо і м'яка приємна зима. У Негеві - типовий клімат напівпустель.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Загальне населення Ізраїлю становить 6,7 млн. людей, 81% з них - євреї, 16% араби, в більшості мусульмани, і залишилися 3% - друзи, черкеси, бедуїни та інші невеликі громади. У містах живуть більше 90% ізраїльтян.
В Ізраїлі дві офіційні мови: іврит - мову Біблії і арабський. Широко поширені англійська та російська, а також безліч інших, що викликано різноманіттям іммігрантів у країні. Російська мова, як розмовна, отримав значне розповсюдження із зростанням кількості репатріантів з республік колишнього СРСР. Практично в будь-якому готелі і торговому центрі найбільших ізраїльських міст іноземець може знайти людину, що говорить російською мовою.

КОРИСНІ ПОРАДИ
(!) Антикварні вироби, виготовлені до 1700 р., визначені чинним законодавством як предмети ручної роботи, їх можна вивозити з Ізраїлю тільки на підставі письмового дозволу директора Управління старовини. При цьому продажна ціна обкладається додатковим 10% податком на експорт. Управління не несе відповідальності за достовірність товарів.
(!) Між аеропортом ім. Бен-Гуріона і Тель-Авівом курсує автобус № 222 компанії "Юнайтед Typс" з зупинками біля аеровокзалу "Ель-Аль", на вулиці Арлозорова і біля всіх найбільших готелів Тель-Авіва. Він виходить на маршрут кожну годину з 4:00 до півночі. Автобуси кооперативу "Егед" виїжджають з аеропорту ім. Бен-Гуріона в Тель-Авів кожні 15 хвилин (з 5:00 до 22:00), а в Єрусалим - кожні півгодини (з 6:30 до 22:10). Таксі компанії "Нешер" курсують за маршрутом "аеропорт ім. Бен-Гуріона - Єрусалим" і назад. Оплата за фіксованим тарифом з кожного пасажира. Таксі по шляху може підібрати пасажира з багажем за додаткову плату.
(!) В Ізраїлі прийнято виражати розуміння персоналу готелів, гідам і водіям в розмірі: екскурсоводові - 2 $ в день, водієві - 1 $ в день, персоналу в готелі - 1 $ в день. Вважається правильним залишати в ресторанах 10% від суми рахунку.
(!) Кольорові прапорці, встановлені на пляжах, означають ступінь безпеки купання: білий - безпечно, червоний - небезпечно, чорний - заборонено. При купанні в Мертвому морі сеанс не повинен перевищувати 20 хвилин, а в день має бути не більше двох сеансів. Між соляними і сірчаними ваннами обов'язковий часовий інтервал. Після процедур необхідно прийняти душ з прісною водою.

Наші партнери