Йорданія

Це древня країна, але в той же час, це сучасне Королівство, що пропонує досвідченому мандрівникові розмаїтість, безпеку і традиційну гостинність. Не багато можуть похвалитися таким близьким спорідненням до великих історичних епох цивілізації, адже саме тут відбувся перелом у долі людства. Йорданія лежить в самому серці Святої Землі. Під час подорожі ваш шлях пройде через долини, рівнини, пагорби, гори і струмки, чиї назви назавжди залишаться в пам'яті людства, завдяки діянням і заповітам пророків Мухаммеда, Авраама, Мойсея, Лота, Аарона, Іллі, Іоанна Хрестителя і Ісуса Христа.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Єдиного графіка роботи торгових точок тут немає - кожен господар визначає тимчасові рамки на свій розсуд (зазвичай без обіду). Лише супермаркети зазвичай відкриті з 09:00 до 13:00 і з 15:00 до 20:30 з суботи по четвер без обіду (вихідний день - п'ятниця).
Морський пoрт в Йoрданії тільки oдин – у місті Акаба на Червоному морі. Міжнародний аеропорт "Кoрoлева Алія" розташований на південь від столиці. Це одни з самих сучасних аеропортів на всьому Близькому Сході.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Йорданський динар (JOD), рівний 100 піастрам і 1000 філсам. У зверненні банкноти номіналом в 1, 5, 10, 20, 50 динарів і монети в 0,5, 1, 5, 10, 25 і 100 динар. Філси вже практично вийшли з ужитку, але монети в 5, 10, 25, 100, 250 і 500 філсів все ще мають обмежене ходіння.
Банки працюють з 08:30 до 12:30 і з 15:30 до 17:30 з суботи по четвер (каси зазвичай закриваються в 12:30). Під час Рамадана більшість банків працює тільки з 08:30 до 10:00, хоча деякі великі банки відкриті і після обіду.
ПАМ'ЯТКИ
Серед найбільш відвідуваних: чудово зберігся місто колон - Джераш (в місті 2 амфітеатру (Північний і Південний), 17 церков, кілька добре збережених стародавніх брукованих вулиць, обрамлених колонами, які виконані в різних стилях), а також інші міста римського Декаполіса (Десятимістя) ; фортеці хрестоносців і Мамлюков; палаци омеядських халіфів; величезна кількість місць, так чи інакше пов'язаних зі Старим і Новим Заповітом (туристам зазвичай показують тільки меморіал Мойсея на горі Небо, стоячи на якій, за переказами, пророк в перший і останній раз побачив землю, до якої Бог вів його 40 довгих років і на якій він, згідно з тим же переказом, знайшов свій останній притулок).
Йорданія - це справжнє місце хрещення Ісуса на ріці Йордан і Макавір - місце відсікання голови Іоанна Хрестителя; сірчані й мінеральні джерела, в яких колись купав своє тіло цар Юдеї Ірод Великий і печера, в якій переховувався Лот зі своїми дочками після падіння Содому і Гаморри; це оливкові гаї, сосни і пальми; це гори, схожі на Синайські і несхожий ні на що Ваді Рам, в якому знімався фільм про Лоуренса Аравійському.

КУХНЯ
Кухня Йорданії багато в чому схожа на кухню інших арабських країн. Йорданські блюда типові для Сірії і Лівану, Палестини і Еміратів. Однак є й відмінності.

До загальних блюд, поширених на всьому Близькому Сході, з повною підставою можна віднести, наприклад, шаурму. Справжня шаурма робиться у вигляді своєрідних млинчиків з великою кількістю м'яса і зелені. У всіх арабських країнах для її приготування широко використовують овочі, м'ясо курки і баранину, але ні в якому разі не свинину.

Типове йорданське блюдо - менсаф - баранина з рисом, зварена в сметані. Саме зварена, а не тушкована. Це блюдо подають на весіллях, званих обідах або вечерях. У Йорданії часто менсаф готують на лабанині, кислої сметані. Менсаф подають на великому блюді: на розкладений рівним шаром рис кладуть дрібно нарізану баранину, а зверху посипають обсмаженими горіхами. Часто під шар рису кладуть коржик або лаваш.

КЛІМАТ
В Йорданії довге, тепле і сухе літо (квітень-жовтень) і відносно м'яка зима (листопад-березень). Дощі, в основному, випадають в північному і центральному районах, на півдні кількість опадів дуже мала. Кліматичні умови в різних регіонах відрізняються. На узбережжі вологе літо і м'яка зима (у Акабе, як і в Ейлаті, можна засмагати і купатися круглий рік). У гірських і пустельних районах (Петра, Карак, Ваді Рам) - жарке літо і відносно холодна зима (іноді зі снігом). У центральних районах країни клімат різко континентальний - жаркі або теплі дні змінюються досить прохолодними ночами.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Йорданія - мусульманська країна, і багато місцеві традиції та Звичаї мають релігійний "відтінок".

Йорданці від природи дуже доброзичливі і гостинні люди. Вітання і прощання як завжди супроводжується рукостисканням. Більшість жестів виконуються правою рукою оскільки ліва вважається нечистою. Їжа пропонується і приймається також тільки правою рукою.

КОРИСНІ ПОРАДИ
Йорданія - найстабільніша і безпечна арабська країна Близького Сходу. Злочинність майже відсутня, на вулицях міст часто зустрічаються поліцейські патрулі, але зважаючи на великий впливу родоплемінних традицій йорданці і самі підтримують порядок в своєму населеному пункті, тому складнощів в цьому питанні зазвичай не виникає. Міжконфесійні конфлікти також відсутні.
Обмежень на пересування по країні немає. За наявності візи ніяких додаткових дозволів для пересування по країні не потрібно.
Мусульманські свята наголошуються за місячним календарем, який на 10-12 днів коротше григоріанського. Офіційними вихідними днями є п'ятниця і субота, деякі установи закриті і в неділю (музеї - і у вівторок). Релігійні свята, такі як Ід аль-Адха (свято жертвопринесення, 3 дні), Ід аль-Фітр (свято розговіння - 3 дні), Маулід ан-Набауі (День народження пророка), Рас ас-Сана (мусульманський Новий рік) і т . д. також є неробочими. Крім того, слід звернути увагу на те, що у святкові дні велика кількість місцевого населення спрямовується в Акабу і на Мертве море, через що в готелях часто не вистачає вільних місць, а дороги забиті автотранспортом. Крім того, в період свят велика кількість школярів також відвідує основні визначні пам'ятки, що тільки додає складнощів при пересуванні.

Наші партнери