Латвія

У Латвії весь час ловиш себе на відчутті, що "гру в Захід" тут грають якось дуже по-справжньому. На вулицях не зустрінеш поліцейських з автоматами. Президенту не пасує відвідати нічний клуб, а в кафе можна запросто зустріти міністра чи якогось місцевого олігарха. Символ Латвії - пам'ятник Свободи в Ризі, побудований в 1935 році на пожертви народу. Автор пам'ятника - скульптор латиська Карліс Залі. Скульптурні групи, що знаходяться в основі пам'ятника, ілюструють окремі значущі події в історії Латвії. Монумент вінчає скульптура жінки, яка символізує ідею суверенітету Латвії

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Магазини працюють зазвичай по буднях з 10:00 до 19:00, по суботах - з 10:00 до 16:00, багато продуктові магазини і супермаркети відкриті цілодобово.
За Ризі ходять трамваї, тролейбуси, автобуси, маршрутні таксі. Метро немає. Вартість проїзду у всіх видах транспорту (включаючи "маршрутки") однакова - 20 сантимів (іноді 25). Оплата при вході у кондуктора. Після 23:00 транспорт ходить украй рідко, на деяких маршрутах всю ніч ходять чергові автобуси, або трамваї (раз на годину). Вартість проїзду в маршрутному таксі після 22:00 в два рази вище, ніж вдень.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Латвійський лат (Ls), дорівнює 100 сантимам. Використовуються банкноти гідністю в 5, 10, 20, 50, 100 і 500 лат, монети в 1, 2, 5, 10, 20, 50 сантимів, а також у 1 і 2 лати.
З 1-го січня 2005 року лат прив'язаний до євро за курсом 0,702804 до одного для спрощення подальшого можливого переходу країни на євро.
Банки зазвичай відкриті з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 16:00-16:30, деякі великі банки працюють до 17:00-19:00, а також по суботах з 09:00 до 12:30.

ПАМ'ЯТКИ
Всі туристичні маршрути до Латвії починаються і закінчуються в столиці країни - Ризі. Рига, на думку знавців, найкрасивіше місто не тільки в Латвії, але й у всій Балтії. Середньовічні будівлі, вузькі бруковані вулички, собори, гострі шпилі церков - все це відразу ж занурює туристів у неповторну атмосферу старовинного ганзейского міста.
Путівники зазвичай називають 6 пам'яток, обов'язкових для відвідування туристами в Ризі. Перша і, звичайно, головна - старе місто зі знаменитим Домським собором, красивими церквами св. Петра, св. Якоба, св. Іоанна, побудованими в XIII столітті. Центральна частина міста включена до Списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

КУХНЯ
Латиська кухня з тих, що називають простій і ситною. На відміну від жителів Західної Європи, у латишів на столі значне місце займають супи: молочні, хлібні, солодкі (наприклад, з чорниці з галушками).

Основними продуктами латвійської національної кухні є мука, крупа (в першу чергу перлова), горох, боби, картопля, овочі, молоко і молочні продукти (кисляк, кефір, сир, сметана). Цікаво спробувати "буберте" (манна каша із збитими з ваніліном білками, горіхами і журавлинним соусом). З м'ясних продуктів популярні свинина, яловичина, телятина. "Селянський сніданок" - це копчена корейка, домашня ковбаса кубиками і відварна картопля, залиті яєчно-молочною сумішшю і запечені на сковороді.

КЛІМАТ
Помірний, перехідний від морського до континентального. Середні температури січня від коливаються -2 С до +7 С, липня - від +16 С до +18 С. Опадів випадає до 500-800 мм. в рік, переважно взимку. При цьому погода досить мінлива, а весна й осінь досить тривалі. Купальний сезон зазвичай триває з кінця червня по серпень.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Мабуть, ніяка інша нація в Європі не піклується так про власну самобутність, як латиші. У них безліч національних символів. Крім традиційних - прапора, герба і гімну - в Латвії є національна квітка, два національні дерева і національна птиця.

Національним птахом Латвії проголошена в 1960 році Міжнародною Радою охорони птахів біла трясогузка. Латишів не бентежить, що ця пташка знаходиться в країні тільки півроку - з квітня по жовтень, а зиму проводить "в еміграції" на півдні Європи. Своїм національним символом латиші вважають і ромашку, вважаючи, що тільки в Латвії ця квітка відчуває себе вдома. Національними деревами Латвії проголошені липа і дуб - характерні елементи латвійської природи. Обидва дерева широко використовуються в народній медицині

КОРИСНІ ПОРАДИ
Напруга в мережі 220 В., частота 50 Гц. Застосовуються двох контактні штепсельні вилки європейського зразка.
Чайові найчастіше вже включені в рахунок. У випадку, якщо цього не зроблено, слід орієнтуватися на 5-10% від суми рахунку.
Обмеження на куріння діють в латвійських освітніх, лікувальних установах, у робочих приміщеннях, театрах, концертних, танцювальних і спортивних залах, музеях, банках, на пошті, в громадському транспорті та ін Найближчим часом цей список буде розширено - планується заборонити куріння у будівель , в яких розташовані державні або муніципальні установи, на сходових клітинах житлових будинків, зупинках громадського транспорту і стадіонах під час спортивних заходів.

Наші партнери