Литва

Литва - самобутній і барвистий край, знаменитий чистими озерами, річками, бурштиновим морем, що підносяться піщаними дюнами. Це дивовижна гармонія природи, історії та культури. Вам принесе задоволення прогулятися і помилуватися вузенькими звивистими вуличками Вільнюса і Каунаса. Відчуття, що потрапляєш в казкову країну, де кожен будинок індивідуальний своїм кольором, формою і настроєм. Одним з факторів, що привертають до Литви туристів, є високий рівень санаторно-курортного лікування. Друснікінінкай і Бірштонас - найвідоміші курорти з мінеральними джерелами і лікувальними грязями. Відвідавши Литву, Ви зможете чудово відпочити, відволіктися від повсякденного життя і познайомитися з прекрасною країною та її культурою.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Магазини зазвичай працюють з 09:00 до 18:00-20:00 по буднях, по суботах - з 09:00 до 17:00-19:00. Великі супермаркети зазвичай відкриті з 09:00 до 20:00-22:00.
Громадський транспорт Литви представлений автобусами і тролейбусами. Вартість проїзду в різних містах варіюється від 50 до 80 центів. Квитки продаються в кіосках на зупинках або у водія (LTL1) Штраф за безквитковий проїзд - LTL20.

У Литві діють регулярні морські поромні лінії, що з'єднують через Клайпедський порт Литву з портами Німеччини, Данії та Швеції. Доставлені на морських поромах автомобільні напівпричепи далі в Росію і країни СНД переправляють литовські перевізники.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Литовський літ (LTL), дорівнює 100 центам. У ході банкноти гідністю в 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 літ, а також монети номіналом в 5, 2 і 1 літ, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 цент.
З літа 2004 курс литовського літа жорстко прив'язаний до євро в співвідношенні 3,4528 LTL за один з метою подальшого переходу країни до єврозони.
Банки відкриті зазвичай з 09:00 до 17:00 з понеділка по п'ятницю.
Валюту можна вільно обміняти в численних обмінних пунктах, а також у банках і готелях (часто не обмінюються старі або порвані купюри). Суми, що перевищують в еквіваленті $ 5000, обмінюються банками тільки при пред'явленні посвідчення особи, нижче цього - вільно і без будь-яких документальних підтверджень.
Кредитні картки приймаються в переважній більшості магазинів, готелів і тур агентств крупних міст (у провінції вони поки менш поширені, але останнім часом і в маленьких містах все більше установ приймають їх до оплати). Банкомати розташовані практично в кожному банку і великих магазинах. Дорожні чеки можна перевести в готівку в банках або представництвах зарубіжних компаній.

ПАМ'ЯТКИ
У Литві 2833 озера з площею поверхні більше 0,5 га (сумарна площа 876 кв. Км) і бл. 1600 дрібніших озер. Найбільше з них - озеро Дрісвяти, площа дзеркала якого досягає 45 км, найглибше озеро - Таурагне (глибина 60,5 м), саме протяжність озеро - Дубінгяй (довжина 30 км). Озера широко використовуються для купання, човнових прогулянок і яхтингу.
У Литві створено безліч природних комплексів: національних парків (Куршскій косі, Аукштайтійскій, Даукійскій, Тракай, Зарасай), більше 50 природних ландшафтних та ландшафтно-історичних заповідників, понад 60 спеціалізованих природних заповідників і близько 200 природних парків.

КУХНЯ
Значне місце в литовській кухні займають щі, борщі та супи. У грибний "борщ з вушками по-литовському" кладуть "вушка", приготовані з сушених відварних грибів "суп солодкий литовський" готують з чорносливом; простий у приготуванні, але дуже смачний "томатний суп з рисом" з тушкованих помідорів на м'ясному бульйоні; влітку готують холодний литовський борщ з кефіру .. Литовці взагалі їдять багато молочних продуктів: сир, кисле молоко і особливо сметану.

У Литві особливо смачні страви зі свинини. Свинину смажать, варять, тушкують. До делікатесів відносяться свинячі ноги, вуха, хвости, що подаються до пива. Копчені угрі - це теж характерне для Литви блюдо. Самі гарні вугри водяться в затоці Куршамаріс, між Курською косою і материковою частиною країни. Спробувати національні литовські блюда можна в численних кафе курорту Паланга. Тут же пропонуються різноманітні сорти литовського пива.

Якісні алкогольні напої, що виготовляються в Литві, мають велику славу у всьому світі. Всілякі лікери, наливки, бренді, Алітуський шампанське, вина, бальзами роблять тільки з натуральних компонентів. Крім того, дуже популярні в Литві настоянки з місцевих трав (особливо цінуються настоянки з місцевого меду чудової якості).

Всі туристи, що виїжджають з Литви до себе додому, в якості сувенірів везуть бурштин, вироби з кераміки та дерева, прекрасний і якісний трикотаж, стійкий загар, відмінний настрій і заряд енергії на весь рік, пляшку лікеру або пива, і, звичайно, ХЛІБ! Місцевий хліб, виготовлений зі звичайної жита або пшениці "без консервантів", може зберігатися 2 місяці.

КЛІМАТ
Клімат перехідний від морського до континентального. Середні температури липня від 17 С, січня -5 С. Опадів 630 мм на рік.
НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Масляна - це Прощений вівторок, відзначає закінчення зими. Ряджені в масках ходять від будинку до будинку, влаштовуються ігри. Після півночі спалюється символізує зиму чучело в жіночому одязі. Море. Традиційна їжа цього дня - млинці.

Ярмарок Казюкаса - цей ярмарок проводиться у Вільнюсі з 3-го по 5-е березня. На міських ринках, вулицях і площах торгують безліччю виробів ручної роботи. Серед найбільш популярних - дерев'яна і солом'яна домашнє начиння, вироби з глини, бурштину і шкіри, а також верби, квіти Вербної неділі.

Перше квітня - традиційно це день жартів, коли влаштовуються ігри, вечірні конкурси на кращу жарт, сатиричні та гумористичні вистави.

КОРИСНІ ПОРАДИ
Кліматичні умови Литви в цілому сприятливі для людей похилого віку і ослаблених. Ультрафіолетовий режим оптимальний - період сильної біологічної активності сонця складає всього 135 днів при сумарній інсоляції 1700-1800 годин на рік. Через часту в цих краях хмарності небезпечний вплив сонячних променів зводиться до мінімуму, що вкрай корисно для дітей. Влітку перегріву повітря практично не спостерігається, а можлива тільки в середині сезону жару пом'якшується вітрами з Балтики.
Тривалість купального сезону варіює від 80 днів на узбережжі Балтійського моря до 90 днів на внутрішніх водоймах. Зима повсюдно м'яка, морози рідкісні, але із-за частих відлиг сніговий покрив нетривалий (70-80 днів) і нестійкий, висота його в середньому близько 20 см. Єдиними "мінусом" місцевого клімату можна вважати нестійкість погодного режиму протягом більшої частини року.

Замовити тур до Литви
 

Наші партнери