Люксембург

Найвідоміше князівство Європи. Країна фортець і замків. Якщо Ви хочете пару днів відпочити, не залишаючи при цьому цивілізований світ, якщо Ви сумуєте за сільській ідилії, але не мають наміру розлучатися з шедеврами культури, якщо Ви шукаєте спокою маленького містечка, але не хочете відриватися від інтернаціонального спілкування, тоді Люксембург - це саме те , що Ви шукаєте. Ця країна немов навмисне створена для відпочинку на уїк-енд: тут є всі умови для піших прогулянок, дружніх пікніків, плавання та ін Люксембург нагадує лабіринт, де природні скелі і штучні укріплення як би кидають один одному виклик. Людини, вперше приїхав в цю країну, вражає різноманітність ландшафтів, що вміщаються на настільки маленькій території. Автобусні екскурсії по Люксембургу дозволяють за короткий термін оглянути більшість пам'яток цієї крихітної європейської країни.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Магазини зазвичай працюють з 09:00 до 18:00 (перерва з 12:00 по 14:00) по буднях, по суботах - з 09:00 до 12:00. Великі супермаркети працюють з 09:00 до 20:00-22:00.
Міжнародний аеропорт Люксембургу "Фіндель" знаходиться в 6 км на схід однойменної столиці країни. До міста можна добратися з аеропорту на автобусі, які курсують досить часто. Таксі коштує 1,5 долара за посадку і 0,75 доларів за 1 кілометр пробігу. За країною можна пересуватися автостопом.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Євро, рівне 100 центам. В обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.
Банки відкриті з 09:00 до 12:00 і з 14:00 до 16:00 з понеділка по п'ятницю, у столиці - і по суботах (до 12:00). Обмінні пункти в аеропорту працюють зазвичай c 07:00 до 20:30 весь тиждень (у неділю - з 09:00 до 20:30), на залізничному вокзалі - з 08:30 до 21:00.

ПАМ'ЯТКИ
Природні пам'ятки - Бальнеологічний курорт Мондор-ле-Бен (у долині Мозеля).
Культурні пам'ятки:
• національний музей Люксембургу
• готичний собор Нотр-Дам (XVII ст.)
• палац Великого Герцога (XVI ст.)
• міська рада (XIX ст).
Також всім буде цікаво ознайомитися з замком XIX ст. Еш-сюр-Альзет і середньовічним містом Ротенбург об дер Тауберг, скельною капелою Сан-Кірен, готичним собором Сен-Мішель.

КУХНЯ
Кухня Люксембургу не порівнянна ні з якою іншою в приготуванні раків, форелі, щуки, смажених окунів.Відомі також Арденнський окіст, заливні молочні поросята, копчений свинячий хребет з бобами і кров'яна ковбаса. Все це запивається винами вормелданг, кремах, ан, еннем, маетум. Популярні лікери: 'кетш', 'Кірш', сливовий, яблучний, грушевий, чорносмородиновий

КЛІМАТ
Помірний, перехідний від морського до континентального, дуже м'який і рівний. Середня температура січня близько 0 С, липня +17 С. Опадів випадає понад 700 мм. на рік, в основному в зимовий період. Найкращий час для відвідування країни - з травня по жовтень.

 

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Державні мови - французька, німецька і люксембурзький. Багато володіють англійською мовою, особливо в діловій сфері і туризмі. Головним чином католики (97% населення), є протестантські та іудейські громади.

Багато підприємств і організації Люксембургу закриті в період проведення релігійних та інших свят. Якщо офіційні свята випадають на суботу або неділю, то наступний понеділок є неробочим.

КОРИСНІ ПОРАДИ
Жителі Люксембурга справляють враження людей замкнутих і надміру стриманих, хоча насправді це не зовсім так. Більшість місцевих жителів живуть маленькими родинами і воліють власні будинки, але це стосується лише приватного життя і ніяк на позначається на суспільній. У зверненні з оточуючими жителі країни надзвичайно ввічливі і коректні, також легко вони приходять на допомогу туристу в будь-якої скрутної ситуації.
У Люксембурзі практично немає традицій "нічного життя" і розважальна індустрія націлена головним чином на іноземців. Місцеві жителі вважають за краще проводити вечір в колі родини. Але зате в барах і ресторанах дуже багато іноземців із сусідніх країн, які приїжджають в країну за покупками. Тому в районах, орієнтованих на туристичний бізнес, ціни часто набагато перевершують середні по країні.
По території країни можна вільно переміщатися, але слід уважно стежити за дотриманням прав приватних володінь - перетин оних, а тим більше - облаштування на приватній землі на нічліг, лов риби або збір рослин, можливе лише з дозволу власника або орендаря. В іншому випадку поліція має право застосувати будь-які заходи впливу, аж до затримання і висилки з країни. Мисливські ліцензії видають іноземцям на термін 1 або 5 днів на основі письмової заяви власника або орендаря мисливських угідь на адресу окружного комісара. Протягом одного мисливського сезону на одну особу виписують не більше трьох ліцензій. За заявами одного і того ж власника або орендаря земельних угідь іноземець може отримати в цілому не більше десятка ліцензій.
Рибальські ліцензії видають як окружні комісари, так і комунальна адміністрація. При цьому, залежно від місця риболовлі, в кожному конкретному випадку встановлюються вартість ліцензії, а також допустимі способи лову, тип і кількість риболовних снастей.
Чайові в більшості закладів складають 10%, в таксі сума округляється у велику сторону.
Напруга струму в електромережі 220 В., 50 Гц. Використовуються три види штепсельних вилок: круглі без заземлення, круглі з заземленням і плоскі із заземленням.

Наші партнери