Нідерланди

Нерідко Нідерланди називають Голландією. У Нідерландах є що подивитися. І перш за все варто познайомитися з традиційною сільською архітектурою Голландії "Опенлюхтмузеум" - своєрідним музеєм під відкритим небом. На невеликій території зібрані справжні фермерські будинки, млини, без яких немислимий голландський ландшафт. Млини - невід'ємна частина голландського пейзажу, що надає йому незвичайну чарівність і своєрідність.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Автобус в Нідерландах - засіб тільки приміських та регіональних поїздок. Сполучення між великими містами покладено на потяги.
Міський транспорт Амстердама складається з автобусів, трамваїв, 4 ліній метро і 4 поромних переправ.
Тарифна система побудована за зонним принципом. При посадці в транспорт необхідно погасити на квитку стільки смужок, на скільки зон передбачається поїздка, плюс одну смужку. Одна смужка в разовому квитку коштує 80 центів. Таким чином, поїздка по одній зоні коштує 1,6 євро, по двох зонах 2,4 євро, за трьома 3,2 євро і так далі. Центр міста весь вміщується в одній зоні. Більшість поромів безкоштовні, інші стоять 1 євро. Нічний автобус коштує 3 євро.
При великому числі поїздок можна заощадити. Квиток з 15 смужок коштує 6,5 євро, з 45 смужок - 19,2 євро. Квиток на день коштує 6,3 євро, на два дні 10 євро, на три дні - 13 євро. Тижневий квиток на одну зону варто 10,3 євро, на одну зону і все з нею межують - 17,7 євро, на всі ці зони і сусідні з ними - 26,4 євро.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Національна валюта - € євро. 1 євро = 100 євроцентам

ПАМ'ЯТКИ
Працьовитість, пристрасть жителів Голландії до чистоти і впорядкованості, - все це виражено у відомій всьому світу прислів'ї: "Бог створив море, а голландці - береги". Дійсно, 40% території Голландії розташоване нижче рівня моря і земля тут, насправді, буквально створена самими голландцями. Берег оточений системою захисних дамб та інших гідротехнічних споруд, загальна довжина яких 3 тис. км.
Королівська резиденція, парламент і уряд перебувають в Гаазі, але столицею вважається Амстердам - ??основний центр ділового та культурного життя країни.
 

КУХНЯ
Поїсти голландці люблять, про це свідчать розміри порцій страв подаються в ресторанах. З національних блюд найбільш популярно Рісттафель - різноманітні страви з рису з м'ясом і овочами. Популярні і так звані "брууджес" - масляні кульки приготовані зі всіляких продуктів, від сиру до м'яса крабів.
Улюблений суп голландців - ароматний гороховий суп на м'ясному бульйоні.
Голландія славиться стравами з морепродуктів: смажений палтус, королівські устриці, креветки, мідії, омари.
Популярний спиртний напій - jenever (голландський джин). Його п'ють нерозбавленим і охолодженим. Іноді джин заважають з колою або вермутом. Дуже великою популярністю користується голландське пиво. Спиртне можна купити в будь-який час дня. Бари працюють допізна, а у вихідні дні закриваються рано вранці.

КЛІМАТ
Клімат помірно-морський, обумовлюється Північним Пасатною течією. Зима не дуже холодна, а й влітку не жарко. Весна - саме чудова пора року в Нідерландах. Дощів випадає мало, не холодно. Фантастичну картину доповнюють зелені дерева та синє небо!
Влітку також тепло і сонячно, але часто йдуть дощі. У гарну погоду можна відпочити на пляжі. Осінь дуже дощова. У жовтні-листопаді часто бувають шторми. Снігу взимку мало, частіше, знову ж таки, йде дощ. Середня температура взимку +2 ° C. Пік туристичного сезону припадає на червень-жовтень, але і в березні-квітні також велику кількість туристів приїжджають подивитися чудове видовище квітучих тюльпанів і гіацинтів.

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Тюльпанам відводиться в Голландії особливе місце. З кінця березня по кінець травня в парку Кененхоф (Keukenhof) проходить сама фантастична виставка квітів. Плантації цибулинних квітів тягнуться уздовж всього голландського узбережжя від Катвейк до Ден Хелдер.
Кломпи . Про дні народження знайомих, родичів і друзів голландці дізнаються зі спеціальних календарів, які висять ... ніколи не здогадаєтеся де! - У туалеті!
Голландські діти, як правило, народжуються будинку, а не в пологовому будинку. Як тільки ця подія відбулася, щасливий татусь встановлює в садку перед будинком лелеку з немовлям (лялькою). Фантазія татусів просто  безмежна! Це може бути лелека, випиляний з фанери, обтесаний з пінопласту, з повітряними кульками або без, з шарфом або в бандані. У спеціальному гнізді або просто укріплений на довгому держаку, встромлений у землю. Колір одягу лелеки і пелюшок немовляти відповідно рожевий або блакитний. Або навіть обидва - тут часто народжуються двійні.

КОРИСНІ ПОРАДИ
Чайові - зазвичай вартість послуг включена в рахунок (чайові не очікуються), але якщо сервіс вас задовольняє, заплатите 3 - 5% від рахунку. У ресторанах, готелях та службі таксі існує сервісна націнка (вона входить у зазначені ціни). У додаткових чайових необхідності немає, хоча невеликі суми чайових отримують все більше поширення. Коментувати передачу чайових не варто. Тут цінують стриманість характеру.
Раз на місяць муніципалітет організує вивіз великогабаритних старих речей. З вечора народ починає все непотрібне барахло потихеньку стягати і залишати на вулицях. Години до 9-10 вечора на вулицях привільно розмістилися м'які меблі, шафи, столи та стільці, старі лампи і торшери, холодильники, пилососи, дзеркала, килимові покриття, полиці та етажерки, непотрібні будматеріали, садовий інвентар і багато іншого.
Причому всі ці речі далеко не найгіршого якості. Відвідувати такі завали не вважається непристойним. Багато сімейні пари організують спеціальну вечірню прогулянку на велосипедах в пошуках якої-небудь потрібної речі, яка в магазині може коштувати до кількох сотень євро.

Наші партнери