Румунія

Румунія - одна з найдавніших і загадкових країн Східної Європи. Румунія дивно різноманітна: тут і безкрайній блакитний Дунай, прекрасні пляжі на чорноморському узбережжі, просторі плоскі рівнини, тісні ущелини і загадкові гори, стародавні замки і сучасні міста, щедра земля, багата нафтою і газом, нескінченні мінеральні джерела. Це життєрадісна і гостинна країна, де є як сучасні благоустроєні курорти, так і затишні куточки незайманої природи. Тут приємний теплий клімат, чудові ландшафти, життєрадісний, працьовитий народ.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Магазини працюють з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 18:00 з перервою на обід від 12:00 до 15:00 в різних магазинах. У великих містах є магазини з цілодобовим графіком роботи. Вихідний день зазвичай субота та неділю, але деякі торговельні точки працюють і в ці дні, хоч і за скороченим графіком.
До Бухаресту, до узбережжя Чорного моря і до основних містах країни ходять швидкі поїзди. Усі головні вокзали європейських країн пов'язані з Румунією залізницею і авіалініями. Аеропорт Отопень розташований неподалік від Бухареста - в 16 км від міста. У Бухарест можна потрапити на автобусних таксі, з якими ніколи не буває проблем: вони ходять, як годинник.
Можна в'їхати до Румунії і на власному автомобілі, але будьте обережні: вживання за кермом будь-яких алкогольних напоїв навіть в самих мінімальних дозах загрожує великими ускладненнями при зустрічі з поліцією.

Громадський транспорт у великих і середніх містах цілком пристойний. Працює він щодня з 05:00 до 23:00. Ви повинні придбати квитки в кіосках чи у Табачника і відразу після посадки прокомпостувати їх.

Оплата в бухарестському метро проводиться опусканням монети в турнікет. Метро в Бухаресті має три лінії. Рух у ньому уповільнене, великі перерви між поїздами (більше 5 хвилин). Метро закривається о 23:30. Назви станцій не завжди ясно видно, так що сідайте в голові складу, щоб краще їх бачити. Назва станції, на якій Ви знаходитесь, написано на табличці і обведено в рамочку. Інші назви вказують наступні станції.

Таксі. Державне таксі можна відрізнити за шашечками на боці. Оплата в них проводиться за лічильником. Приватні таксі помічені буквами Р і РО на даху. Вони без лічильників, дорогі, але їх легше спіймати. Якщо лічильника немає, домовляйтеся про ціну наперед.

ПАМ'ЯТКИ
Природні. 1 / 3 всіх європейських мінеральних або термальних вод. Пляжі Чорноморського узбережжя.
Плавно переходять один в інший, курорти Нептун і Олімп тягнуться ланцюжком вздовж узбережжя Чорного моря. Вони захищені від літньої спеки прохолодою вікового лісу Комарова, тут Ви знайдете незліченні можливості для розваг. Місцева кухня і знамениті румунські вина не залишать байдужими навіть найдосвідченішого гурмана.

КУХНЯ
Природа щедро наділила Румунію всім необхідним для самобутньої і різноманітної кухні. Просто дивуєшся, дивлячись на достаток овочів і фруктів.
Румунська кухня відрізняється великою кількістю овочів і м'яса: суп з м'ясними кульками і овочами, суп з рубця, тушковані овочі, голубці з капустяного і виноградного листя, копчене м'ясо козяче та інші. Румунська кукурудзяна каша поєднується буквально з усім.
Для десерту типові: напівкруглий пиріг з начинкою і бріош. Поширені турецькі солодощі. На жаль, важко відшукати ці страви в румунських ресторанах. Зазвичай у них бувають тільки свинячі котлети із смаженою картоплею, і якщо пощастить, балканський салат (огірки, помідори і білий сир).
 
КЛІМАТ
Клімат помірний, континентальний. На рівнинах середні температури січня від 0 С до -5 С, липня від 20 С до 23 С. Опадів 300-700 мм на рік (у горах до 1 500 мм на рік).
СВЯТКОВІ ДНІ
• 1 і 2 січня - Новий рік
• Березень-квітень - Великодній понеділок
• 1 травня - День робітників
• 1 грудня - День національного єднання
• 25-26 грудня - Різдво

КОРИСНІ ПОРАДИ
У зв'язку з високим рівнем інфляції, ціни в країні змінюються досить швидко, хоча останнім часом намітилася певна стабілізація в цьому питанні. У туристичних районах ціни в магазинах і на ринках часто вказуються і в леях, і в євро.
Давати чайові не прийнято. Можна залишити 5-10% у першокласному ресторані або, якщо вартість обслуговування включена в рахунок - округлити рахунок у більшу сторону. У таксі чайові не обов'язкові.

 

Наші партнери