Російська Федерація

Росія - найбільша країна світу. Вона займає 11,5% світової території, а її площа дорівнює 17 млн. кв. км, що трохи менше, ніж, наприклад, загальна площа другої країни світу Канади (9,97 млн. кв. км) та Австралії (близько 7,68 мл. кв. км). Російська територія простягається на 10 тисяч км від Балтійського моря на заході до Японського на сході. На ній налічується 11 часових поясів. Столиця Росії - Москва. Санкт-Петербург також є дуже важливим адміністративно-діловим і культурним центром, через що його часто називають другою або північною столицею Росії. В Росії більше тисячі міст.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Магазини працюють з 09:00-10:00 до 20:00-21:00, супермаркети працюють до 23:00. Поширені невеликі магазини і ларьки, які працюють цілодобово.
У більшості міст Росії для пересування можна скористатися автобусами, маршрутними таксі та таксі. У великих містах ходять тролейбуси, трамваї і метро. Між містами найбільш поширеним видом транспорту є залізничний.
Також можна орендувати машину, як з водієм, так і без.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Рубль, рівний 100 копійкам. В обігу знаходяться банкноти 5000, 1000, 500, 100, 50 і 10 рублів, а також монети номіналом 50, 10, 5, 2 і 1 рубль і 50, 10, 5 і 1 копійка. Широко використовуються долари США.
Використання кредитних карт і дорожніх чеків можливо тільки у великих містах, в готелях і деяких супермаркетах. Обмін валюти можна зробити в банках і обмінних пунктах (в основному долари США і євро).
Банки відкриті з 10:00 до 19:00. Багато обмінних пунктів в Москві працюють до 24:00 або цілодобово.

ПАМ'ЯТКИ
Росія - країна з бурхливою багатовіковою історією і багатою культурою. Деякі архітектурні й історико-культурні пам'ятники на території РФ внесені в список об'єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО, зокрема Московський Кремль і Червона площа, історичний центр Санкт-Петербурга і палацово-паркові комплекси його околиць, історичні пам'ятники Новгорода, історико-культурний комплекс Соловецьких островів , білокам'яні пам'ятники стародавньої Володимиро-Суздальської землі і міст "Золотого Кільця Росії", церква Бориса і Гліба в Кідекші, Троїце-Сергієва Лавра в Сергієвому Посаді, Церква Вознесіння в Коломенському, Державний історико-архітектурний та етнографічний музей-заповідник "Кіжи" і ін .
Історичні місця - Москва, Новгород, Бородіно, Ростов Великий, Смоленськ, Псков, Тула, Рязань, Орел, Волгоград, численні міста Сибіру - в кожному з них (та і в безлічі інших місць країни) обов'язково знайдеться що подивитися.

КУХНЯ
Традиційний обід в Росії складається з трьох страв. Перше - зазвичай густий суп з м'яса з овочами і крупами, друге - риба або м'ясо з гарніром (рис, гречана каша, картопля, макаронні вироби, тушкована капуста), третє - напій: компот, морс, кисіль або сік. В
Росії їдять багато житнього або пшеничного хліба, тому подають його достатньо. Багато страв - наприклад, борщ, заправлений сметаною, чи солянка - володіють багатим смаком через різноманітність компонентів. Їх дійсно варто спробувати хоча б один раз. Майонез, вироблений у Росії, хвалять навіть французи, а класичний салат "Олів'є", що називається у всьому світі "русским", складається з набагато більшої кількості інгредієнтів, ніж той, що зазвичай подають в Європі. Гарні хрусткі солоні огірочки. Їх нарівні з ікрою вважають найкращою закускою під горілку.
Якщо говорити про страви російської кухні, що подаються в ресторанах, то найбільш популярні у гостей з різних країн борщ чи солянка, шашлик з осетрини, форель або сьомга, млинці з чорною і червоною ікрою.

КЛІМАТ
Велика частина території Росії лежить в помірному континентальному кліматичному поясі, острови Північного Льодовитого океану і північні материкові райони лежать в арктичному і субарктичному поясах. Чорноморське узбережжя Кавказу розташоване в досить жаркому субтропічному поясі. Клімат майже повсюдно континентальний, з холодною зимою при тривалому сніжному покриві і жарким літом.
Найхолодніше місце північної півкулі (з мінімальною температурою січня до -72 C) - місто Оймякон в Східному Сибіру. На півдні Далекого Сходу клімат помірний мусонний з середніми температурами січня від 0 С до -5 C. Найбільша кількість опадів випадає в горах Кавказу та Алтаю (до 2000 мм. В рік), самий посушливий район - Прикаспійська низовина (близько 150 мм. Опадів на рік).

НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Особливості обрядів і традицій в тому, що вони передаються з покоління в покоління. Обряди пов'язані з релігійними уявленнями - це коляда, святкування Великодня, весілля, таїнство хрещення та інші. Традиції - явище частіше світське і поширені дещо ширше. Такі благодійність (меценатство), лазня, зустріч Старого Нового року і, як говорили в давнину, "пиття".
Колядою називається старовинний різдвяний обряд прославлення свята Різдва Христового піснями і сама пісня. У ніч з 6 на 7 січня перед православним Різдвом люди зазвичай не спали: ходили з будинку в будинок, пригощалися, колядували, тобто співали колядки - старовинні різдвяні і новорічні обрядові пісні. У царські часи навіть царі ходили до своїх підданих привітати і поколядувати. Колядування починали діти та молодь, які співали пісні під вікнами і отримували за це різне частування. Вирушаючи колядувати, багаті, як правило, переодягалися - виряджалися в карнавальні, незвичайні одягу, а бідняки просто вивертали верхній одяг навиворіт і надягали маски тварин. Зараз цей обряд відроджується: люди розучують пісні, перевдягаються, як у старовину, надягають маски і йдуть до сусідів, родичам, колегам і в містах, і в селах. Особливо подобається брати участь в коляді дітям, яких за пісеньки обов'язково пригощають.

КОРИСНІ ПОРАДИ
Чайові в Росії необов'язкові, за винятком ресторанів, де вони становлять від 10 до 15% від суми замовлення. Іноді чайові вже включені в рахунок.
Електрика - 220В, 50Гц

Наші партнери