Словакія

Словакія - маленька країна, але її ландшафт разюче змінюється від низовин до гірських ланцюгів. Майже половину країни займає Карпатська Дуга - ланцюг гір, що пролягають на півночі. Інші гори включають Маленькі Карпати, Білі Карпати, Високі Татри, Низькі Татри.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Дорожній рух і розмітка відповідають європейським нормам. Якість дорожнього покриття досить гарна, але в гірських районах дороги часто дещо гірше і досить звивисті. У межах населеного пункту дозволена швидкість 60 км / год, поза населеними пунктами - 90 км / год, на автострадах - до 130 км / год.
(!) Використання прив'язних ременів обов'язково і в місті і на трасі.
Більшість магазинів відкриті з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 18:00, в суботу з 08:00 до 12:00. У проміжку від 20:00 до 05:00 ранку продукти можна купити в магазинах, позначених написом Vecierka. Невеликі магазини зазвичай закриваються на обідню перерву.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
На території Словаччини дійсна словацька крона (Sk) .1 Sk = 100 геллерів (h). Банкноти номіналом 5000, 1000, 500, 200,100, 50,20 Sk. Монети номіналом 10, 5, 2 і 1Sk, 50, 20 і 10 геллерів.
Великі готелі та мотелі міжнародної мережі беруть всі види кредитних карт. Пункти обміну валюти знаходяться у всіх філіях банків, ощадкас, у всіх великих універсальних магазинах, готелях, пошті і турбюро.

ПАМ'ЯТКИ
У Словаччині безліч природних пам'яток: крижані печери; понад 1300 мінеральних і теплових джерел, гейзерів, висока гірська ланцюг Татр. Гори, ліси і озера чарують своєю красою і ідеальні для відпочинку і літніх і зимових спортивних змагань. Найдовший велосипедний маршрут Європи проходить через цю країну. Є популярні зимові спортивні центри в гірських областях, з яких Татри є кращими.
У Словаччині 5 національних парків і 16 охоронюваних природних зон. Ці місця практично незаймані людиною. Національний парк Низьких Татр охоплює другу, найвищу гірську ланцюг Західних Карпат. В межах кордонів національного парку знаходиться кілька лижних курортів.
Є також численні озера і річки серед льодовикового пейзажу, що пропонують чудову риболовлю, греблю і купання.
 

КУХНЯ
Словацька кухня заснована на різних супах, кашах, варених і тушкованих овочах, смаженому і копченому м'ясі та молочних продуктах. Стиль кухні міняється, залежно від регіону. Словацька кухня включає солоні і солодкі страви, зроблені з борошна, включаючи галушки. Ресторани в Словаччині пропонують великий вибір страв європейської кухні. Радимо скуштувати традиційні страви словацької кухні: свиняче коліно, галушки з борошна та картоплі з бринзою або сиром, копчений овечий сир.
У Словаччині хороші традиції виробництва напоїв: біле і червоне вино, горілка зі слив (сливовиця), горілка з ялівцю (боровичка); в деяких частинах Словаччині існує звичай наполягати горілку на лікарських рослинах, що надає їй специфічні присмак і аромат. Для любителів пива - різноманіття марок пива, які витримають порівняння з будь всесвітньо відомою маркою. Типовим словацьким рестораном є "Koliba", обставлена ??у фольклорному стилі, де нерідко страви готується безпосередньо на очах у гостей під живі звуки народної музики.

КЛІМАТ
Словаччина знаходиться в помірному поясі з континентальним кліматом і вираженим чергуванням чотирьох пір року. Середня денна температура взимку -2 С, влітку 21С. Самий холодний місяць - січень, найтепліше в липні і серпні.
(!) У гористій місцевості сніг тримається до 130 днів на рік.

КОРИСНІ ПОРАДИ
 У готелях, установах, інформаційних центрах і банках можна говорити по-англійськи, по-німецьки. Французька і італійська менш поширені.
Як і в Чехії, перш ніж замовляти страви в ресторані, завжди наполягайте на тому, щоб Вам принесли меню із зазначенням цін.

Наші партнери