Словенія

Словенія - Зелена скарбниця Європи. Ця невелика країна ще мало відома в Україні. Між тим, тут є все для того, щоб Ваш відпочинок став незабутнім і яскравим. Словенія - гостинна країна з дивно доброзичливою атмосферою, відкрита для туристів. Стародавні міста, чисте Адріатичне море, термальні та оздоровчі курорти, Альпійські озера, гірськолижні центри. Країна приваблива для туристів, що цінують дбайливе ставлення до своїх витоків, історії. Старовинні замки та середньовічні вулички невеликих міст зберегли колишнє зачарування

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Магазини в Словенії відкриті по буднях з 07:00-08:00 до 19:00, по суботах - з 08:00 до 13:00. На курортах по буднях зазвичай працюють довше і часто відкриті по суботах - весь день. Універмаги працюють без обіду. Магазини, площа яких перевищує 200 кв. м, по неділях працюють. Виняток становлять 10 недільних днів протягом усього року, віднесених до святкових і передсвятковим датам.
Транспортна мережа держави надзвичайно розвинена. Про це може свідчити наявність більш ніж 100 прикордонних пунктів на кордоні з Австрією та Італією. Прокати автомобілів знаходяться у всіх великих містах і на аеродромах. Вартість таксі висока. Досить широко поширений автостоп.
Автобус - найдешевший і зручний транспорт у Словенії. Щогодини в шляху в середньому коштує 2 $. Тільки на автобусі можна добратися в Блед, Бохінь, Істрію. У Копер, Рієку, Загреб можна доїхати і на автобусі, і на потязі.
За багаж у багажному відділенні треба буде заплатити 0,5 $, у салоні можна провозити ручну поклажу безкоштовно. У Любляні можна купити квиток на добу, але більшість воліє платити в автобусі. У п'ятницю ввечері краще забронювати місця заздалегідь. Щоб розібратися в автобусному розкладі, необхідно знати наступні фрази: vozi vsak dan (щодня), vozi ob delavnikih (по робочих днях), vozi ob sobotah (по суботах), vozi ob nedeljah in praznikih (по недільних і святкових днях).

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
З січня 2007 року платіжним засобом на території країни є євро (Euro), рівний 100 центам.
В обігу знаходяться банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.
Банки відкриті з 08:00 до 18:00 з перервою (зазвичай - з 12:30 до 14:00) по буднях і з 08:00 до 12:00 по суботах. Вихідний - неділя, а в деяких банках - і понеділок.
Обміняти валюту можна в банках (комісія зазвичай складає 1%), поштових відділеннях, готелях (найвища комісія - до 5%), обмінних пунктах і тур агентствах, а також на вокзалі в Любляні (цілодобово і без комісії). Курс може значно змінюватись в різних місцях.

ПАМ'ЯТКИ
Основні туристські центри - Любляна, Марібор (звідки туристи прямують на численні гірськолижні курорти), Постойна, розташована у карстової печери Постойнської Яма, і морський курорт Порторож на узбережжі Адріатичного моря. Фешенебельний курорт Бленд на березі однойменного озера, де взимку катаються на ковзанах, а влітку відпочивають на пляжі.
Блендскій замок - колишня резиденція бріксенских єпископів. Птуй - збереглися римські руїни, місце традиційних карнавалів. Біля найвищого піку Словенії - гори Триглав (2863 м), розкинувся національний парк, на території якого знаходяться гірськолижні курорти Бохінь, Бовец і Краньска Гора.

КУХНЯ
У Словенії їжа відмінної якості при дуже невисоких цінах. Аромат Німеччині можна відчути в ковбасках з кислим соусом і м'ясі з печерицями. З Австрії словенська кухня запозичила струдель, особливий торт і омлет. Тут також популярний балканський "бурек" (листковий пиріг з м'ясом і сиром).
Існує безліч різних видів галушок, з яких найбільш вишуканими є сирні і горіхові. З випічки знаменита "потіца" ("горіховий рулет" і "гібаніци" (тістечко, наповнене яблуками і сиром і подається гарячим).
На обід в основному подаються супи: яловичий бульйон, кислий суп, рибний суп з Істрії і ячмінний суп зі свининою. На друге часто подається гуляш. Традиційні страви можна спробувати найчастіше в готелях.

КЛІМАТ
У горах і центральній Словенії клімат високогірний, середньоєвропейський. На сході країни клімат помірно-континентальний, літо спекотне, а зима сувора. Незважаючи на невеликий розмір країни, в ній можна виділити три кліматичні зони. На північному заході в долинах Альп - альпійський клімат з холодною зимою і помірним літом. На узбережжі Адріатики і великої частини найзахіднішої Приморської провінції - середземноморський клімат з жарким сонячним літом і м'якою зимою. Для більшої частини східної Словенії характерний континентальний клімат з жарким літом і холодною зимою. Середня температура січня - від -4 до +4 С, липня - від 20 до 24 С.

КОРИСНІ ПОРАДИ
Словенцям властивий ряд легко пізнаваних національних рис - це дуже незалежні, серйозні і працелюбні, і в той же час скромні люди. Самі словенці із задоволенням і почуттям гумору жартують над своїми співгромадянами - кажуть, що жителі Гореньска скупі, жителі Штаерска великі гуляки, мешканці Приморська надмірно життєрадісні, а жителі Бела-Крайни - простуваті і скромні. Люблянцам приписують надмірну гордість і деяка зарозумілість, але в будь-якому випадку всі ці характеристики явно перебільшені.
Словенці дуже працелюбні - робочий день зазвичай починається в 7-8 годин ранку і закінчується о 15-16 годині, а, отже, і вільного часу залишається досить багато. У ресторанах кожен платить за себе, навіть жінка може порахувати принизливим для себе, якщо їй запропонують оплатити її витрати. Особливо бережно ставляться тут до своєї сім'ї і чітко ділять життя на особисту і суспільну. Після 22 годин місто зазвичай завмирає - жителі рано лягають спати. Тому телефонні дзвінки пізно увечері не прийняті.

 

Наші партнери