Швеція

Швеція - найбільша країна на Скандинавському півострові, батьківщина сірників, знаменитого Карлсона який живе на даху і шведської моделі соціалізму. А також - одна з найбільш цікавих і загадкових європейських країн.

Глава держави - король. Однак Швеція є конституційною монархією, тому король в даний час має обмежену владу. Держава управляється урядом на чолі з прем'єр-міністром, який вибирається парламентом - риксдагом. Парламент переобирається загальним голосуванням кожні чотири роки.

Населення Швеції

Крім шведів в Швеції проживає більше 17 тисяч саамів, більше 50 тисяч корінних фінів, а також понад 450 тисяч етнічних фінів, що іммігрували в країну протягом XX століття, а також їх нащадків.

Мова

Мовою є шведська, яка належить до групи німецьких мов, споріднена з норвезькою та данською мовами, від яких незначною мірою відрізняється граматично і лексично.

Релігія

Більшість віруючих (79% з усіх віруючих) належить до Церкви Швеції — лютеранської церкви, відокремленої від держави в 2000 р. Також присутні католики, православні і баптисти.

Національна символіка

Точний вік шведського прапора невідомий, але найстаріші зображення синього полотнища з жовтим хрестом датуються 16 століттям. Починаючи з 1916 року 6 червня святкують як День Шведського Прапора.

Гімн Швеції «О давня, О вільна» написав дослідник фольклору і автор балад Ріхард Дибек (18111877) і поклав на народну мелодію, відому в провінції Вестманланд з середини 19 століття. Наприкінці минулого століття ця пісня стала дуже популярною, і з часом почала сприйматися як національний гімн Швеції.

Старе місто - історичний центр Стокгольма побудований на острові Стадсхолмен. Кілька сот років тому Старе місто вважався окремим містом, але згодом став історичним районом Стокгольма. Станом на 2006 рік у Старому місті проживають близько 3000 жителів. Старе місто відноситься до району Седермальм і має площу 36 гектарів.

У Старому місті знаходяться: Королівський палац, Велика площа, Музей Нобеля, Церква святого Миколая, Німецька церква і безліч інших визначних пам'яток Стокгольма.

Головними вулицями Старого міста є Вестерлонггатан і Естерлонггатан. Свого часу, всередині району, обмеженій цими вулицями, уздовж теперішньої вулиці Престгатан проходила міська стіна, защіщавщая місто. У центрі Старого міста знаходиться площа Стурторьет, що є центральним пунктом цієї частини міста, а від неї йде вулиця Чепмангатан, найстаріша вулиця Стокгольма, згадувана ще в 1300-х роках. Провулок Мортен Тротзігс Гренд знайти нелегко. Це самий вузький провулок Старого міста, шириною всього лише 90 сантиметрів в його найвужчому місці. Не забудьте і острів Riddarholmen з церквою Ріддархольмсчюркан. Церква є місцем поховання королів Швеції, а була закладена в 1200-х роках, як монастир ордену францисканців для, так званих, "сірих братів-ченців".

Портал Тур пропонує Вам купити Тури до Швеції

Наші партнери