Туреччина

Туреччина - країна багатої історії, величезної кількості історичних цінностей, реліквій і просто унікальних творінь природи і людини: знамените Мертве море, неперевершений Стамбул, дивний Памуккале і його цілющі джерела, фантастична Каппадокія, славна Троя ...
І це не все, адже Туреччина - це ще і прекрасні середземноморські пляжі, які балують відпочиваючих комфортом готелів, різноманітністю розваг і красою природних ландшафтів.

РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ І ПЕРЕСУВАННЯ
Пересуватися в межах Туреччини можна на автобусі, на долмуш (маршрутному таксі) або на таксі.
Долмуши працюють з 6:00 до 24:00, у невеликих містах - до 20:00. Таксі обладнані лічильниками, у нічний час (з 24:00 до 6:00) діє подвійний тариф.
Якщо ви старше 21 року, в будь-якому курортному місті можна взяти машину напрокат. Для цього потрібно всього лише пред'явити права і закордонний паспорт.
Магазини зазвичай працюють з 9:30 до 19:00, перерва з 13:00 до 14:00, вихідний - неділя. Великі торгові центри в курортних зонах працюють без вихідних, з ранку і до пізнього вечора.

ГРОШІ, ОБМІН ВАЛЮТИ
Грошова одиниця - турецька ліра (TRL). Обміняти валюту можна в банках, готелях і обмінних пунктах.
Банки працюють з 8:30 до 17:30, перерва з 12:30 до 13:30, вихідний субота та неділя.
На курортах банки працюють без вихідних, у суботу деякі обмінні пункти працюють до 12:00. Всі банки проводять обмін валюти і проводять операції з кредитними картками та туристичними чеками. Працює велика кількість цілодобових банкоматів.
Турецька валюта дуже нестійка - курс обміну змінюється майже щодня. Не приймайте банкноти гідністю нижче 5 тисяч лір, оскільки вони виведені з обігу внаслідок інфляції. Крім того, практично скрізь приймаються долари і євро, тому має сенс розміняти тільки невелику суму - для дрібних витрат.
Можна розплачуватися за допомогою чеків і кредитних карток, але вони не завжди і не скрізь приймаються. Часто стягується податок на використання кредиток (інколи про це немає жодних попереджень, просто списується з рахунку 5-7% від обготівковані суми).

ПАМ'ЯТКИ
Туреччина, країна багатої історії, сповнена місцями, що представляють величезний інтерес для туристів.
Оскільки всі перерахувати просто неможливо, назвемо найпопулярніші:
Стамбул - древнє славне місто, великий порт, економічне і промислове "серце" країни, єдине у світі місто, розташоване на двох материках.
Місто засноване близько 660 р. до н.е. як Візантій, з 330 р. н.е. називався Константинополем, а в 1453 році був захоплений турками і перейменований в Стамбул. Від візантійського періоду збереглися залишки імператорських палаців, акведук Валента, руїни могутніх міських стін, підземні цистерни і культові споруди, більшість з яких перероблено в мечеті.
Серед визначних пам'яток міста варто згадати такі:
Собор Св. Софії (Айя-Софія), де, за переказами, посланці російського князя Володимира Червоне Сонечко знайомилися з християнською вірою, найбільший християнський храм свого часу. У 1453 році Святу Софію шляхом простої прибудови мінаретів перетворили на мечеть, практично всі чудові мозаїки собору були замазані. До визначних пам'яток собору відносяться покрита міддю "плачуча колона" (кажуть, що якщо покласти руку в її отвір і загадати бажання, воно обов'язково збудеться), а також "холодне вікно", від якого навіть у самий жаркий день віє прохолодний вітерець.
Блакитна мечеть (Султан Ахмет) - кафедральна мечеть Стамбула, єдина в світі мечеть з 6 мінаретами.
Топкапи - султанський палац, комплекс житлових і адміністративних будівель. Особливим інтересом туристів користується експозиція султанської скарбниці, де представлені трони, особисті речі і колекція парадного одіяння султанів, прикрашене дорогоцінним камінням зброю, а також оправлена ??в срібло муміфікована людська рука (стверджується, що це рука самого пророка Мухаммеда).
Міст через Босфор, що з'єднує європейський і азіатський береги Туреччини, це четвертий міст в світі за довжиною. На березі Босфору височить Єгипетський обеліск (Дікіліташ), зведений ще фараоном Тутмосом Третім.
Великий стамбульський базар (Капали Чарши) - найбільший ринок у світі, 200 тисяч м2 його площі займають близько 5 тисяч магазинів і крамниць, в яких можна придбати буквально все.
Румелі Хисар - фортеця XV століття на березі Босфору, споруджена турками для блокування обложеного міста.
Археологічний музей, який представляє багатющу колекцію стародавніх східних та античних експонатів.

КЛІМАТ
Про клімат Туреччини в цілому говорити неможливо. Азіатська частина країни (вона ще називається Анатолія) омивається чотирма морями, гірські хребти поділяють її на кілька зон, кожна з яких має свої особливості. На узбережжі Егейського і Середземного моря (південь і захід країни, де розташовані Анталья, Кемер, Белек, Сіде, Аланія та інші популярні курорти) літо спекотне та сухе, зима м'яка і дощова. Температура липня +18 Со ... +28 Со, температура січня +3 ... +8 З Со. Купальний сезон тут відкритий з квітня по жовтень.
НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
99% населення сповідують іслам, тому релігійні норми і правила впливають практично на всі сфери життя. 5 разів на день в певний час здійснюються молитви (намаз), настання цього часу оголошують муедзини з мінаретів мечетей.
Перед входом у мечеть проводиться ритуальне обмивання обличчя, рук і ніг, на порозі обов'язково знімається взуття.
Мечеті відкриті майже завжди, тому туристи можуть оглядати їх в будь-який час. Але краще не робити цього під час молитви (протягом 20 хвилин після заклику муедзина), а також у п'ятницю (священний день), особливо вранці. Забороняється входити в мечеть в неакуратною одязі, в шортах, міні-спідницях, майках. Жінка обов'язково повинна бути в спідниці і з покритою головою.
Перебуваючи всередині храму, необхідно дотримуватися тиші.

КОРИСНІ ПОРАДИ
•  У багатьох готелях світло і кондиціонер не включиться, поки Ви не вставите великий прямокутний брелок (на ньому ключі від номера) в спеціальну секцію, розташовану на вхідних дверях Вашого номера.
Чайові. Зазвичай в розмірі від 5% до 15% прийнято давати офіціантам в ресторанах, кафе, готелях і турецьких лазнях. У таксі і маршрутному таксі чайові не дають.
•  Водопровідну воду пити не варто, краще купувати розфасовану в пляшки воду, вона продається в будь-якому магазині.
• У перші дні перебування в країні краще обмежити вибір екзотичних та гострих страв.
• При вході в приватний будинок прийнято знімати взуття і залишати її біля входу.
• Вживання спиртних напоїв (навіть пива) на вулиці і в громадських місцях може викликати несхвалення.
• Підприємства харчування в Туреччині підрозділяються на трактири, де протягом всього дня можна отримати гаряче блюдо на зразок густого супу, і ресторани (кебаб салони), де не подають супів і овочевих страв, зате є печеня всякого виду. Меню пропонувати не прийнято, але кожен може зайти на кухню і вибрати страву на свій смак (проте в курортній зоні найчастіше меню пропонують).
• У Туреччині величезний вибір сувенірів. Прикраси із золота, срібла, вироби з оніксу і міді. Недорого коштує одяг зі шкіри.

Наші партнери